„Obraz mej duszy” – wieczór autorski Krystyny Naspińskiej

Na  kolejnym 56. już  „Przystanku Poezja” organizowanym przez Centrum Kulturalne w Przemyślu, który odbył się w czwartek 23 lutego 2023 r.,  mieliśmy przyjemność gościć  panią Krystynę Naspińską,  mieszkankę Kostkowa, małej miejscowości pod Jarosławiem. Poetka jest emerytką, należy do Klubu Poetów Podkarpacia „Perły” działającego przy   Gminnej Bibliotece Publicznej w Tryńczy. W ubiegłym roku wydała swój pierwszy tomik pt. „Cztery pory życia”.  Jej wiersze publikowane były w kilku antologiach i almanachach, a od ponad roku nowe wiersze zamieszcza na swoim profilu na Facebooku i robi to systematycznie, niemal codziennie. Jej teksty powstają z bardzo osobistych doświadczeń,   a  ponieważ jest bardzo wrażliwa i wyczulona na wszystko co się wokół niej dzieje - staje się to dla niej inspiracją i bodźcem do pisania.. Jest przy tym bardzo płodną  twórczynią,  bo napisała już blisko dwa tysiące różnych utworów.

Podczas wieczoru autorskiego sama poetka oraz zaproszone osoby -  przemyska poetka Ewa Nuckowska-Semko oraz Bernadetta Janduła z CK – recytowały  wiersze, które zostały zamieszczone w małym zbiorku pt. „Obraz mej duszy”, wydany przez Centrum Kulturalne specjalnie na tę okazję. Usłyszeliśmy kilkanaście wierszy o bardzo różnorodnej tematyce: religijnej,  miłosnej, przyrodniczej, a także traktujące o samej poezji.

Całość tego poetyckiego wydarzenia pięknie muzycznie oprawili – śpiewająca swoje autorskie teksty Zuzanna Ostafin,  poetka z Lubziny do aranżacji towarzyszącego jej na gitarze i przy fortepianie Jacka Marcińczak,  muzyka i kompozytora z Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

Dopełnieniem wieczoru było wręczenie uczestnikom tomików wraz z autografem Autorki.
Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz wspólnych rozmów i wymiany zdań na temat poezji.

Na zakończenie spotkania Organizatorzy oraz przybyli goście otrzymali od poetki  takie oto podziękowanie – oczywiście wyrażone wierszem - :

Składam serdeczne podziękowania

za zorganizowanie dla mnie wieczoru poetyckiego.

Przesyłam wielkie ukłony dla pracowników Centrum Kulturalnego.

Jeszcze trzy lata temu

o czymś takim nawet nie śniłam

i dzisiaj przyznam się szczerze

z poezja raczej na bakier żyłam.

A potem wraz z pandemią

przyszło jakieś olśnienie

z dnia na dzień tak po prostu

zakochałam się właśnie w poemie.

Dziękuję serdecznie Pani Joli

to osoba o wielkim sercu,

która w poezji się lubuje,

brak mi słów by opisać Ją w wierszu.

Dziękuję wszystkim za ten wieczór,

za piękną oprawę muzyczną.

Za cudny głos pani Zuzanny

I pana Jacka muzykę liryczną.

Dziękuję Paniom,

które pięknie czytały moje wiersze

w ich wykonaniu

wydały mi się o wiele ładniejsze.

Dziękuję za pięknie wydany tomik

pt. ,,Obraz mojej duszy"

Wszystkim dziękuję którzy go tworzyli

I zapisali wiele arkuszy.

Dziękuję wszystkim przybyłym gościom i rodzinie.

Wszystkim którzy licznie ze mną świętowali zaglądajcie czasem do mojego tomiku

byście z poezji przyjemność czerpali.

Niech moje wiersze przynoszą Wam radość

niech napawają spokojem wasze serca.

Ja z przyjemnością obiecuję pisać

nieść ukojenie duszy w moich wierszach.

Dziękuję Ani jedynej z klubu ,,Perły"

która przyjechała do mnie z daleka.

Nie liczyłam, że ktoś przybędzie

teraz na aplauz nieśmiało czekam.

Dziękuję też Krystynom przemyskim

Że na moim wieczorze się licznie pojawiły

Krysie jesteście wielkie

z waszej strony to takie miłe

Jeszcze raz chcę podziękować wszystkim,

Którzy się do tego święta przyczynili

A więc dziękuję z całego serca

jesteście kochani, cudowni i mili.

/ K. Naspińskia /

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII