• Slider 585
  • Slider 599
  • Slider 584
  • Slider 587
  • Slider 608
  • Slider 604
  • Slider 609
  • Slider 483

X Regionalny Przegląd Zespołów Tańca Ludowego „GACOK"

5 czerwca zapraszamy do Gaci na organizowany  po raz dziesiąty Regionalny Przegląd Zespołów Tańca Ludowego „GACOK”. Przegląd organizowany wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury  w Gaci rozpocznie się o godz. 15.00 na Stadionie sportowym.

„Gacok” to jeden z najstarszych tańców tańczonych w Gaci, oprócz  „szewca”, „przepiórki”, „ułaniczka”, „majdaneczka”, „żyda” i „ciuryły” i te właśnie tradycje taneczne,  przekazywane z pokolenia na pokolenie,  zaważyły na organizacji w Gaci  przeglądu przeznaczonego dla zespołów tańca ludowego i par tanecznych, wykonujących regionalne tańce Podkarpacia.

 

 

Zapowiedź transmisji na żywo

 

 

Uczestnicy Przeglądu „Gacok”   

 

Kategoria wiekowa 13-25 lat

 

  1. Zespół Pieśni i Tańca ”Chorzelowiacy” z Chorzelowa,
  2. Para taneczna: Aleksandra Skoroś, Rafał Knap z Chorzelowa,
  3. Para taneczna: Anna Telega, Kacper Telega z Chorzelowa,
  4. Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Gacoki” z Gaci,
  5. Para taneczna: Katarzyna Śliwa, Damian Piątek z Gaci,
  6. Zespół Pieśni i Tańca „Pawłosiowianie” z Pawłosiowa,
  7. Para taneczna: Gabriela Śliwa, Damian Rymarz z Pawłosiowa,
  8. Para taneczna: Wiktoria Tomaszewska, Marcel Majcher z Pawłosiowa,

      

Kategoria wiekowa – powyżej 25 lat

 

  1. Zespół Pieśni i Tańca „Wisłok” z Bud Łańcuckich,
  2. Zespół Regionalny „Wesele Krzemienickie” z Krzemienicy,
  3. Para taneczna: Marta Buk, Zenon Buk z Krzemienicy,
  4. Para taneczna: Grażyna Franus, Jan Szpytma z Gaci,
  5. Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Markowianie „ z Markowej,
  6. Para taneczna: Barbara Lew, Mariusz Lew z Markowej,
  7. Para taneczna: Agata Flejszar, Jacek Szylar z Markowej,
  8. Para Taneczna: Jadwiga Szpytma, Dariusz Cwykiel z Markowej,
  9. Zespół Tańca Ludowego „Jarosławiaki” z Jarosławia,
  10. Zespół Pieśni i Tańca „Kłosowianie” ze Strzyżowa.

 

  

Prezentacje konkursowe oceniać będzie Jury w składzie:

- Halina Fijałkowska – choreograf,

- Alicja Haszczak – choreograf,

- Jerzy Dynia – muzyk

  • Biesiada TeatralnaOgólnopolski Festiwal Kapel Folkloru MiejskiegoKarpackie Biennale Grafiki Dzieci i MłodzieżyJazz bez

  • Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Copyright © 2020 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone