• Slider 788
  • Slider 796
  • Slider 798
  • Slider 795
  • Slider 799
  • Slider 800
  • Slider 672

Wystawa pokonkursowa Nagrody Artystycznej im. Mariana Strońskiego - Przemyśl 2017

 

Zapraszamy do Galerii "Stara Kręgielnia" Centrum Kulturalnego w Przemyślu, gdzie do 28 sierpnia czynna będzie wystawa pokonkursowa Nagrody Artystycznej im. Mariana Strońskiego - Przemyśl 2017.
Celem tego konkursu, organizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla,  jest promocja przemyskich artystów plastyków i fotografików, a także twórczości i dorobku artystycznego wybitnego artysty, przemyślanina Mariana Strońskiego.

W konkursie i wystawie pokonkursowej biorą udział wyłącznie artyści profesjonalni - absolwenci wyższych uczelni plastycznych, członkowie plastycznych i fotograficznych związków twórczych oraz plastycy legitymujący się dyplomem magisterskim wyższych uczelni prowadzących kształcenie na kierunkach artystycznych, zamieszkali i tworzący na terenie miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego. Do udziału w tegorocznej 10. już edycji konkursu zgłosiło się 23 twórców, którzy przedstawili do oceny jury 64 prace, byli to: Elżbieta Cieszyńska, Łukasz Cywicki, Katarzyna Grabka, Beata Jędruch, Anna Kałamarz-Kucz, Andrzej Kmiecik, Mariusz Kościuk, Tomasz Król, Henryk Lasko, Brunon Lemek, Magdalena Łać, Andrzej Opak, Julia Olech-Nowak, Elżbieta Piórecka, Narcyz Piórecki, Małgorzata Tenczyńska-Podulka, Elżbieta Polenik, Dagmara Skubisz, Jacek Michał Szpak, Jacek Szwic, Barbara Katarzyna Torba, Remigiusz Truchanowicz  i Rena Wota.

Otwarcie pokonkursowej wystawy połączone z uroczystym wręczeniem nagrody odbyło się 29 czerwca o godz. 18.00 w Klubie "Piwnice" Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Jurorzy: Henryk Ożóg, artysta plastyk, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, przewodniczący Jury, Janusz Szpyt, artysta malarz i  Piotr Wójtowicz, artysta malarz Doroczną Nagrodą Artystyczną 2017  w wys. 10.000 zł wraz z pamiątkową statuetką nagrodzili Julię Olech-Nowak za zestaw prezentowanych obrazów „Łodzie listy piszą”.   Jury przyznało także wyróżnienia honorowe, które przypadły Łukaszowi Cywickiemu za zestaw prac graficznych, Henrykowi Lasko za zestaw prac malarskich wykonanych w technice akwarela na papierze oraz  Narcyzowi Pióreckiemu za zestaw prac malarskich z cyklu „Mój kalendarz”.

Julia Olech-Nowak studiowała w latach 1984-1989 w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz. Dyplom z wyróżnieniem zdobyła w roku 1989 w pracowni Leszka Wajdy. W latach 1991-1992 otrzymała Stypendium Twórcze MKiS. W latach 2003-2004 realizowała studia podyplomowe w zakresie grafiki warsztatowej we wrocławskiej ASP, w pracowni A. Basaja oraz A. i J. Strzyż. Swoją twórczość dzieli równolegle pomiędzy projektowaniem, a niezależnymi sztukami plastycznymi. Bierze czynny udział w życiu artystycznym Przemyśla i Podkarpacia. Jest laureatką stypendium twórczego Prezydenta Miasta Przemyśla - 2015.

Zobacz zdjęcia z ceremonii otwarcia wystawy

Zobacz katalog wystawy

Julia Olech-Nowak-laureatka Nagrody Artystycznej im. Mariana Strońskiego - Przemyśl 2017


 

Zobacz również:

  • Biesiada TeatralnaOgólnopolski Festiwal Kapel Folkloru MiejskiegoKarpackie Biennale Grafiki Dzieci i MłodzieżyJazz bez

  • Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Copyright © 2021 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone