Wyniki konkursu w ramach Wirtualnych Wędrówek po Podkarpaciu

Oto najciekawsze propozycje miejsc i obiektów mało znanych, znajdujących się na terenie naszego województwa, wyłonionych drogą konkursową:

wg Karola Kurdka

strażnica kolejowa w Chodaczowie (powiat leżajski, gmina Grodzisko Dolne) - powstała w 1904-1905 jako jedna z 30 podobnych fortyfikacji wzniesionych na terenie Galicji do obrony linii kolejowej nad rzeką Wisłok.

 

 

Urokliwą miejscowością jest Głogowiec w gminie Tryńcza (powiat przeworski). Znajduje się tam wieża widokowa w miejscu, gdzie Wisłok kończy bieg i wpada do Sanu.

 

San

Wisłok wpada do Sanu

Wisłok wpada do Sanu

 

Wg Anny Starońskiej

Park podworski w Charzewicach (3 km na północ od Stalowej Woli) - założony został przez rodzinę Lubomirskich w XVIII wieku.  W parku zachowały się zabudowania podworskie. Przy ogrodzeniu, na wysokim kopcu, znajduje się krzyż upamiętniający rebelię chłopską z 1846 roku.

 

 

Zagroda kowalska w Krzeszowie Górnym (powiat niżański, gmina Harasiuki) – mini skansen, pozwala zapoznać się ze specyfiką profesji kowala i życiem jego rodziny. Obejmuje trzy obiekty: chałupę, stodołę i kuźnię, które zostały przeniesione z pobliskich wsi i tradycyjnie odbudowane. We wnętrzach i na podwórzu można oglądać przedmioty codziennego użytku oraz sprzęty potrzebne w pracy kowala i w gospodarstwie rolnym.

 

  • Biesiada TeatralnaOgólnopolski Festiwal Kapel Folkloru MiejskiegoKarpackie Biennale Grafiki Dzieci i MłodzieżyJazz bez

  • Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Copyright © 2020 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone