• Slider 695
  • Slider 680
  • Slider 693
  • Slider 675
  • Slider 648
  • Slider 694
  • Slider 584

Wyniki I etapu w programie Bardzo Młoda Kultura

PROTOKÓŁ

z posiedzenia Komisji oceniającej projekty złożone w konkursie o współorganizację inicjatyw zorganizowanym w ramach Projektu Bardzo Młoda Kultura w 2021r.,
realizowanego w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021
ETAP I
Przemyśl, 6 maja 2021 r.

 

Komisja w składzie:
- Katarzyna Kuczmenda – Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego województwa podkarpackiego
- Kinga Bielec – Animatorka kultury, dziennikarka; Prezes Fundacji SOS Życie, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
- Paweł Kamiński – Koordynator projektu Bardzo Młoda Kultura w województwie dolnośląskim, Dyrektor Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu
- dr Robert Godek – Dyrektor Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego województwa podkarpackiego
- Janusz Czarski – Dyrektor Centrum Kulturalnego w Przemyślu

oceniła pod względem formalnym i merytorycznym, uwzględniając wytyczne Regulaminu 67 projektów złożonych w pierwszym etapie konkursu.
Do drugiego etapu zostało dopuszczonych 30 najwyżej punktowanych propozycji inicjatyw:

54 pkt.
- Kamila Starościak (Mielec) – „Dźwięki kolorów”
- Agnieszka Adamczyk (Borowa) – „Bez szablonu”
- Anna Duliban (Jarosław) – „Tydzień gier bez prądu”

55 pkt.
- Damian Ziemba (Krosno) – „Tropy do Franciszka Mirandoli – polskie weird fiction”
- Sonia Zwoleńska (Jasło) – „Dźwiękowa historia”
- Anna Szydełko (Przemyśl) – „Za górami… Bajkopisarstwo jako forma terapii dla dzieci”
- Barbara Kalińska (Kańczuga) – „Piernikowe bajania”
- Renata Pryga (Tarnobrzeg) – „Moc kultury i natury – twórcze warsztaty dla dzieci”

56 pkt.
- Katarzyna Grabka (Przemyśl) – „Bajki robotów – teraźniejszość do przyszłości, opowieść młodych”
- Anna Piękoś (Mielec) – „Na tropie mieleckiej kulturowości”
- Piotr Kaplita (Jarosław) – „Poczet dawnych Jarosławian”
- Kamil Żurawski (Stalowa Wola) – „Fabrykarium – osiedlowy rozruch”

57 pkt.
- Piotr Kisała (Oleszyce) – „Jak pędzlem malowane”
- Renata Domka (Tarnobrzeg) – „Chodź, opowiem ci kto tu żył”
- Natalia Koza (Rzeszów) – „Przedmioty nie gęsi, swój język mają”
- Zbigniew Pałka (Czudec) – „Nasza mała Ojczyzna – kultywowanie lokalnych tradycji i rzemiosła na Podkarpaciu”

58 pkt.
- Alina Woś (Medynia Głogowska) – „Garncarski świat naszych przodków”
- Małgorzata Leja (Cieplice) – „Między nami w Międzyczasie”

59 pkt.
- Teresa Borchowiec-Gończ (Orły) – „Od ziarenka do bochenka…”
- Agata Bury (Rokietnica) – „Ptasi ekosystem”
- Anna Lorenz- Filip (Błażowa) – „Teatralnie zakręceni”
- Krystyna Czura (Lubaczów) – „Teatr cieni”

60 pkt.
- Irena Szczypek (Chmielnik) – „W poszukiwaniu fraktali”
-  Karolina Suchy (Chłopice) – „Deskowanie” czyli moje biurko pod chmurką

61 pkt.
- Dominika Jędrzejczyk-Wielgosz (Nowy Żmigród) – „Izba łemkowska”
- Elżbieta Brynecka (Krosno) – „Bardzo Młodzi Kuratorzy Wystaw”

62 pkt.
- Danuta Zarzyka (Dydnia) – „Korzenie”
- Ksenia Bołd (Krosno) – „Ilustrowany Alfabet Krosna”

63 pkt.
- Katarzyna Mazurkiewicz (Łańcut) – „Wracamy do gry”

65 pkt.
- Krystyna Galik-Harhaj (Komańcza) – „Karpackie rękoczyny”

 

W trybie odwołania został rozpatrzony przez Jury wniosek:

Katarzyna Dereń (Tarnobrzeg) - "Fabryka wyobraźni czyli poszukiwanie obrazu w dźwiękach" - 57 pkt

 

Punktacja pozostałych niezakwalifikowanych do II etapu przedstawia się następująco:

28 pkt.
- Grzegorz Dudek (Rzeszów) – „Audycje muzyczno-edukacyjne z udziałem dzieci i młodzieży”

29 pkt.
- Nina Nowak (Przemyśl) – „Muzyka jest wszystkim”

36 pkt.
- Magdalena Chmura (Wiśniowa) - "Sercem malowane"

39 pkt.
- Mirosław Dyjak (Stalowa Wola) – „W naszym ogródeczku rośnie lilija”
- Jakub Przerwa (Przemyśl) – „Ekologiczna kultura po przemysku”

41 pkt.
- Paweł Batycki (Brzostek) – Warsztaty fotograficzne „W kulturalnym obiektywie”
- Marzena Baum-Gruszowska (Grabiny) - "Tych najważniejszych 20 lat! Pilzno w dobie dwudziestolecia międzywojennego"

42 pkt.
- Małgorzata Machnicka (Wiązownica) – „Młodzież i seniorzy działają”

43 pkt.
- Dominik Długosz (Rokietnica) – „Aktywna młodzież”
- Anna Gryniewicz (Oleszyce) – „Z podkarpackim przytupem”
- Monika Szwed (Lubaczów) – „Roztocze oczami dzieci i młodzieży”
- Iwona Myłek (Chłopice) – „Poczuj, zobacz, doświadcz…”

47 pkt.
- Zbigniew Wawer (Mielec) – „Małe filmołaki”
- Barbara Szczygieł (Przeworsk) – „Integracja malowana obrazem i dźwiękiem”
- Katarzyna Kos (Jodłowa) – „Jodłowa z perspektywy młodych dziennikarzy”

48 pkt.
- Mariusz Bożek (Czermin) – „Czermińskie odnajdywania” poezja, sztuka, historia
- Barbara Rubach (Dębica) – „Kiedyś Dembicha dziś Dębica. Historia i tradycje mojej małej ojczyzny”
- Janina Puchalik (Żołynia) – „Zmalujemy coś razem”
- Jolanta Sagan-Thomas (Przeworsk), „W ogrodach historycznych Książąt Lubomirskich - edukacja przyrodniczo-kulturowa"

49 pkt.
- Joanna Pietrzycka (Brzostek) – „Rozkminiamy to”
- Aneta Jakubowska (Rudnik nad Sanem) – „W zgodzie z naturą”
- Dagmara Pszeniczna (Mielec), „Mała pantomima"

50 pkt.
- Dominika Garncarska (Surochów) – „W fredrowskiej krainie”
- Elżbieta Augustyn-Gruszka (Wadowice Górne) – „Bardzo Młody Teatr”
- Magdalena Falandysz (Medynia Głogowska) – „EKOartści w przedszkolu”
- Adrianna Szot-Warzocha (Surochów) – „W fredrowskiej krainie”

51 pkt.
- Katarzyna Bernat (Rzeszów) – „Folklor w codzienności”
- Sylwia Grygier (Bircza) – „Pałac Humnickich odkrywa swoje tajemnice”
- Anna Pracało (Oleszyce) – „Na początku było słowo”
- Janina Kozorowska (Jarosław) - "Moda na historię"

52 pkt.
- Bernadeta Korczewska (Jarosław) – „Architektura miasta na styku kultur”
- Bernadeta Rzeszutek (Raniżów) – „Niteczka do niteczki”
- Dominika Migoń (Dębica) „Historia pewnych miłości”
- Zofia Dąbrowska (Komorów) - „Lasowiackie rzemiosło dawniej i dziś”
- Katarzyna Guła (Ulanów) – „Uwolnić Edka”
- Monika Maj-Lichończak (Jarosław) – „Sportowe kadry z przeszłości”

53 pkt.
- Janusz Krasicki (Wólka Pełkińska) – „Bardzo Młody Teatrzyk”

 

Jury oceniła wnioski pod kątem :

- formalnym

- merytorycznym tj.

1. koncepcja, cel i oryginalność projektu

2. zasadność kosztów względem działań

3. przydatność realizacji projektu z punktu widzenia odbiorców

 

Bardzo Młoda Kultura - wyniki I etapu

  • Biesiada TeatralnaOgólnopolski Festiwal Kapel Folkloru MiejskiegoKarpackie Biennale Grafiki Dzieci i MłodzieżyJazz bez

  • Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Copyright © 2021 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone