• Slider 788
  • Slider 810
  • Slider 820
  • Slider 811
  • Slider 813
  • Slider 815
  • Slider 795

Weź udział w konkursie fotograficznym "Karpackie Oblicza"

 

Pobierz regulamin i kartę zgłoszenia

 

Przedstawiamy jurorów tegorocznej edycji:

Katarzyna Warańska

Fotograf, architekt krajobrazu i wnętrz, społecznik i przyrodnik. Podróżnik po bliższych i dalszych krainach.

Od 2011 roku członek Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego (RSF), od listopada 2019 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF).

W fotografii skupia się głównie na szeroko rozumianym pejzażu i człowieku. Wynika to w głównej mierze z jej zawodu oraz przywiązania i troski o nasz krajobraz. Często sięga w swojej pracy po takie narzędzia, aby uzyskiwać obraz z pogranicza malarstwa lub grafiki. Stara się, aby fotografie nie były oczywistym przedstawieniem widzianego krajobrazu. Nie są to jednak przetworzenia komputerowe. Korzysta do osiągnięcia tych celów, głównie ze światła zastanego w przestrzeni, minimalizmu, nieostrości, czasem celowo wadliwej optyki, wielokrotnych ekspozycji czy poruszeń.

Jest uczestniczką wielu wystaw zbiorowych, 6 indywidualnych (m.in. F.O.R.M.Y. 2019, Poezja Krajobrazu 2020) oraz kilkudziesięciu pokonkursowych. Jest laureatką konkursów o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym (m.in. Grand Prix w konkursie Karpackie Oblicza 2019 organizowany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu, za pracę „Samotnik”; I miejsce w konkursie Karpackie Oblicza 2021, Medal FRP w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Wszystkie Dzieci Świata” Pacanów 2020, Złoty Medal Fotoklubu RP w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym Just One Photo 2021 za pracę „Relaks Ofelii”, wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie FotoOdlot 2021 za pracę „Tęsknota”) W polu jej zainteresowań artystycznych leży także szeroko pojęty LandArt oraz wszystko co powiązane z naturą.

Jest osobą aktywnie działającą na polu fotografii w swoim mieście Rzeszowie. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży. Działa wraz z koleżankami i kolegami ze stowarzyszenia w akcjach charytatywnych. Organizują wspólnie miejskie plenery dla ludzi spoza organizacji.

Więcej na stronie:
https://www.facebook.com/katarzynawaranskaphotography/
www.katarzynawaranska.com

 

Zdj. Katarzyna Warańska - główna nagroda w Karpackich Obliczach w 2021 r.

 

 

 

 

  • Biesiada TeatralnaOgólnopolski Festiwal Kapel Folkloru MiejskiegoKarpackie Biennale Grafiki Dzieci i MłodzieżyJazz bez

  • Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Copyright © 2021 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone