• Slider 717
 • Slider 720
 • Slider 719
 • Slider 707
 • Slider 711
 • Slider 706
 • Slider 712
 • Slider 648
 • Slider 718

Rok 2020

 • Osoby nominowane do finału "Śpiewaj razem z nami"

  Za nami eliminacje powiatowe 30. Podkarpackiego Festiwalu Piosenki "Śpiewaj razem z nami". W rozwinięciu artykułu podajemy osoby nominowane do finału.

 • Marcowy "Wieczór z poezją"

  12 marca o godz. 17:00 zapraszamy do Klubu "Piwnice" CK na kolejny klubowy "Wieczór z poezją"Kobieta i mężczyzna to jakże różne osobowości, lecz uzupełniające się nawzajem. Zainspirowani Dniem Kobiet (8 marca) i Dniem Mężczyzny (10 marca) zapraszamy do przeczytania wierszy o takiej tematyce. W marcu obchodzimy również Dzień Poezji (21 marca) mamy zatem nadzieję, że nie zabraknie wierszy o poezji i poetach.  Impreza otwarta jest dla każdego poety, który chce podzielić się swoimi wierszami oraz dla miłośników poezji. Wszyscy chętni do zaprezentowania swojej twórczości proszeni są o przygotowanie trzech wierszy nawiązujących do tematyki spotkania.

  UWAGA!!!

  Impreza została odwołana

 • Światowy Dzień Wody

  23 marca o godzinie 09:00 zapraszamy do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na XVIII Międzyszkolny Konkurs i Konferencję z okazji Światowego Dnia Wody. Tematem tegorocznych obchodów jest "Woda a marnowane jedzenie".

  UWAGA!!!

  Impreza została odwołana

 • Reminiscencje Horynieckie

  28 marca o godz. 16:00 zapraszamy na Reminiscencje Horynieckie. Na scenie Centrum Kulturalnego w Przemyślu wystąpią laureaci 41. Biesiady Teatralnej - Teatr Ecce Homo z Kielc, Teatr FIETER z Ozimka, Teatr W MIĘDZYCZASIE z Krakowa. Wstęp: wejściówki do odebrania w kasie CK (kasa czynna jest od wtorku do niedzieli w godzinach 14.00 - 20.00 oraz na godzinę przed każdą imprezą/seansem).

  UWAGA!!!

  Impreza została odwołana

 • Z cyklu "THE MET: LIVE IN HD": "Holender tułacz"

  14 marca o godzinie 17:55 zapraszamy na transmisję przedstawienia z cyklu "The MET: Live in HD". Tym razem na ekranie kina "Centrum" zobaczymy premierę opery "Holender tułacz" Richarda Wagnera. Nową inscenizację na scenie Met przygotuje François Girard, orkiestrę poprowadzi Valery Gergiev, a w tytułowej roli wystąpi Evgeny Nikitin, którego widzowie transmisji mogli oglądać w „Borysie Godunowie” Musorgskiego, a także w „Parsifalu” oraz „Tristanie i Izoldzie” Wagnera. Sentą będzie specjalistka od Wagnera – Anja Kampe, a zakochanym w niej bez wzajemności myśliwym Erikiem – Sergei Skorokhodov.

  UWAGA!!!

  Impreza została odwołana

 • Konkurs na pisankę wielkanocną

  Zapraszamy do konkursu na pisankę wielkanocną. Termin dostarczania prac: 30 marca w godz. 8.00-16.00 oraz 31 marca w godz. 10.00-18.00. Konkurs obejmuje swym zasięgiem powiaty: jarosławski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, przemyski, przeworski. Do udziału w konkursie zapraszamy osoby dorosłe, wykonujące pisanki charakterystyczne dla danego regionu, tradycyjnymi technikami: drapaną i batikową oraz technikami współczesnymi. Natomiast kategoria „Mistrz-Uczeń” przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży, którzy przejęli tradycje pisankarskie od swoich mistrzów. 

  UWAGA!!!

  Konkurs na pisankę wielkanocną, jak i jarmark Kwietna Niedziela zostały odwołane

 • Koncert Andrzeja Piasecznego

  Już w najbliższą sobotę (22 lutego) w Centrum Kulturalnym w Przemyślu wystąpi Andrzej Piaseczny. Otwarcie drzwi: 18:00. Start koncertu: 19:00. Fani wokalisty po raz pierwszy będą mieli okazję usłyszeć go w specjalnych, kameralnych warunkach, a zarazem w wyjątkowych aranżacjach. Będzie to szczególny występ, który zapewni bliską, niemal intymną atmosferę koncertową. W takiej oprawie, największe przeboje artysty, a także wyselekcjonowane przez niego jego ulubione utwory, z pewnością będą brzmiały wyjątkowo!

 • Wołodymyr Czornobaj - finisaż wystawy

  27 lutego o godz. 18.30 zapraszamy do Galerii Stara Kręgielnia na finisaż wystawy Wołodymyra Czornobaja.

 • Warsztaty w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura - czekamy na zgłoszenia!

  Osoby zajmujące się edukacją kulturową/animacją, prowadzące działania kulturalne, edukacyjne, nauczycieli, pracowników instytucji kultury, przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i osób indywidualnych działających w sferze kultury i edukacji  na terenie województwa podkarpackiego zapraszamy na bezpłatne warsztaty.

 • Z cyklu "THE MET: LIVE IN HD": "Agrypina"

  29 lutego o godzinie 18:55 zapraszamy na transmisję przedstawienia z cyklu "The MET: Live in HD". Tym razem na ekranie kina "Centrum" zobaczymy prapremierę opery "Agrypina" Georga Friedricha Händla. Historia cesarzowej Agrypiny, która po śmierci męża za pomocą spisku, zbrodni i podstępu osadziła na tronie swego syna Nerona, posłużyła Händlowi jako kolejny z historycznych tematów, tak doskonale dający się zilustrować olśniewającą muzyką i wirtuozowskimi ariami.

 • Z cyklu "BOLSHOI BALLET LIVE": "Jezioro łabędzie"

  23 lutego o godzinie 16:00, z cyklu "Bolshoi Ballet Live", zapraszamy na transmisję baletu "Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego. Trudno dziś uwierzyć, że moskiewska premiera tego baletowego przeboju okazała się całkowitą klapą (1877). Nie było to jednak to „Jezioro łabędzie”, które miłośnicy baletu na całym świecie uważają za arcydzieło arcydzieł. Dopiero wersja choreograficzna Mariusa Petipy z 1895 roku, zaprezentowana w Petersburgu, zdobyła poklask i do dziś istnieje na wszystkich liczących się scenach baletowych w licznych wersjach i przeróbkach.

 • Przystanek Poezja - wieczór autorski Stefanii Klukiewicz-Bigos

  27 lutego 2020 r. zapraszamy do Klubu "Piwnice" na kolejny, organizowany cyklicznie Przystanek Poezja. Tym razem zaprezentujemy poezję mieszkanki Przemyśla - Stefanii Klukiewicz-Bigos, uczestniczki organizowanego przez CK Dorocznego Spotkania Poetów w  Przemyślu oraz comiesięcznych "Wieczorów z poezją", a także laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Religijnej im. ks. prof.  J.Tischnera w Ludźmierzu w 2018 r. Poetce w wieczorze autorskim zatytułowanym "Miłość nie jedno ma imię" towarzyszyć będzie gościnnie młodzież z Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.

 • Walentynkowe spotkanie z poezją

  Poetów, także tych piszących do tej pory "do szuflady" oraz miłośników poezji zapraszamy do Klubu "Piwnice" Centrum Kulturalnego w Przemyślu 13 lutego o godz 17.00 na kolejny klubowy "Wieczór z poezją". Tym razem będzie to spotkanie walentynkowe, podczas którego będzie można posłuchać wierszy o miłości, przyjaźni, ale także o rozstaniach, tęsknocie.... Wstęp wolny.

 • Bardzo Młoda Kultura - spotkania informacyjne

  Centrum Kulturalne w Przemyślu, które jest wojewódzkim operatorem  Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury, zaprasza animatorów kultury, nauczycieli, przedstawicieli NGO i działaczy niezrzeszonych na pierwsze spotkania informacyjne, dotyczące tegorocznej edycji programu Bardzo Młoda Kultura.

 • Nowe konto bankowe

  Informujemy, że Centrum Kulturalne w Przemyślu jest posiadaczem nowego konta w Banku PKO BP o nr 61 1020 4274 0000 1902 0083 7856.

 • Biesiada TeatralnaOgólnopolski Festiwal Kapel Folkloru MiejskiegoKarpackie Biennale Grafiki Dzieci i MłodzieżyJazz bez

 • Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Copyright © 2021 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone