• Slider 585
 • Slider 599
 • Slider 584
 • Slider 587
 • Slider 608
 • Slider 604
 • Slider 609
 • Slider 483

Rok 2020

 • Kacper Bator powalczy o Grand Prix HARTBEX Carpathia Festival

  Miło nam poinformować, że KACPER BATOR zdobywca Grand Prix XXIX Podkarpackiego Festiwalu Piosenki "Śpiewaj razem z nami" 2019, uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu, znalazł się wśród Złotej Szesnastki najlepszych wokalistów, którzy zawalczą o nagrodę Grand Prix „HARTBEX Carpathia Festival” XVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Rzeszów 2020.

 • Dziedzictwo Podkarpacia - "Foto-Pisanka"

  W związku z obecną sytuacją, która skłoniła nas do odwołania konkursu na pisankę wielkanocną proponujemy Państwu inną formę podzielenia się swoją twórczością pisankarską. Aby nie przerywać tradycji konkursu na pisankę zapraszamy w tym roku do nadsyłania zdjęcia pisanki.

 • The Metropolitan Opera: Live in HD

  Aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa, nowojorska The Metropolitan Opera odwołała wszystkie przedstawienia do końca tego sezonu (2019–20), czyli do 9 maja włącznie. Oznacza to, że transmisje HD LIVE „Toski” 11 kwietnia oraz „Marii Stuart” 9 maja nie odbędą się. W rozwinięciu artykułu podajemy plan transmisji na sezon 2020/2021.

 • Pieśni Pasyjne - odwołane

  Informujemy, że zaplanowany na 28 marca Podkarpacki Przegląd Chórów - Pieśni Pasyjne w Radymnie został odwołany.

 • Komunikat

 • Z cyklu "BOLSHOI BALLET LIVE": "Romeo i Julia"

  29 marca o godzinie 16:00, z cyklu "Bolshoi Ballet Live", zapraszamy na retransmisję baletu "Romeo i Julia" Siergieja Prokofiewa. Nowe spojrzenie na historię kochanków z Werony w choreografii Aleksieja Ratmańskiego, byłego dyrektora baletu Teatru Bolszoj w latach 2004–2008, obecnie choreografa rezydenta American Ballet Theatre, nie przenosi opowieści w inny czas czy miejsce, a jedynie wyostrza dramaturgię. Barwne kostiumy i inspirowane włoskim malarstwem dekoracje dopełniają obrazu kolorowej, zalanej upalnym słońcem Werony, która niespodziewanie staje się miejscem bardzo intymnej tragedii młodych zakochanych.

  UWAGA!!!

  Impreza została odwołana

 • Osoby nominowane do finału "Śpiewaj razem z nami"

  Za nami eliminacje powiatowe 30. Podkarpackiego Festiwalu Piosenki "Śpiewaj razem z nami". W rozwinięciu artykułu podajemy osoby nominowane do finału.

 • Wernisaż wystawy Heleny Płoszaj Wodnickiej

  13 marca o godzinie 18:00 zapraszamy do Galerii 12 Centrum Kulturalnego w Przemyślu na wernisaż wystawy Heleny Płoszaj Wodnickiej.

  UWAGA!!!

  Impreza została odwołana

 • Konkurs plastyczny "Wielkanocne tradycje"

  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Wielkanocne tradycje", którego celem jest kultywowanie tradycji, prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej oraz Wymiana doświadczeń i spostrzeżeń z zakresu technik plastycznych. Na prace czekamy do 27 marca. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 5 kwietnia w klubie Piwnice Centrum Kulturalnego w Przemyślu podczas „Kwietnej Niedzieli” – XX Jarmarku Rękodzieła Ludowego.

  UWAGA!!!

  Impreza została odwołana

 • Światowy Dzień Wody

  23 marca o godzinie 09:00 zapraszamy do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na XVIII Międzyszkolny Konkurs i Konferencję z okazji Światowego Dnia Wody. Tematem tegorocznych obchodów jest "Woda a marnowane jedzenie".

  UWAGA!!!

  Impreza została odwołana

 • Marcowy "Wieczór z poezją"

  12 marca o godz. 17:00 zapraszamy do Klubu "Piwnice" CK na kolejny klubowy "Wieczór z poezją"Kobieta i mężczyzna to jakże różne osobowości, lecz uzupełniające się nawzajem. Zainspirowani Dniem Kobiet (8 marca) i Dniem Mężczyzny (10 marca) zapraszamy do przeczytania wierszy o takiej tematyce. W marcu obchodzimy również Dzień Poezji (21 marca) mamy zatem nadzieję, że nie zabraknie wierszy o poezji i poetach.  Impreza otwarta jest dla każdego poety, który chce podzielić się swoimi wierszami oraz dla miłośników poezji. Wszyscy chętni do zaprezentowania swojej twórczości proszeni są o przygotowanie trzech wierszy nawiązujących do tematyki spotkania.

  UWAGA!!!

  Impreza została odwołana

 • Reminiscencje Horynieckie

  28 marca o godz. 16:00 zapraszamy na Reminiscencje Horynieckie. Na scenie Centrum Kulturalnego w Przemyślu wystąpią laureaci 41. Biesiady Teatralnej - Teatr Ecce Homo z Kielc, Teatr FIETER z Ozimka, Teatr W MIĘDZYCZASIE z Krakowa. Wstęp: wejściówki do odebrania w kasie CK (kasa czynna jest od wtorku do niedzieli w godzinach 14.00 - 20.00 oraz na godzinę przed każdą imprezą/seansem).

  UWAGA!!!

  Impreza została odwołana

 • Konkurs na pisankę wielkanocną

  Zapraszamy do konkursu na pisankę wielkanocną. Termin dostarczania prac: 30 marca w godz. 8.00-16.00 oraz 31 marca w godz. 10.00-18.00. Konkurs obejmuje swym zasięgiem powiaty: jarosławski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, przemyski, przeworski. Do udziału w konkursie zapraszamy osoby dorosłe, wykonujące pisanki charakterystyczne dla danego regionu, tradycyjnymi technikami: drapaną i batikową oraz technikami współczesnymi. Natomiast kategoria „Mistrz-Uczeń” przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży, którzy przejęli tradycje pisankarskie od swoich mistrzów. 

  UWAGA!!!

  Konkurs na pisankę wielkanocną, jak i jarmark Kwietna Niedziela zostały odwołane

 • Z cyklu "THE MET: LIVE IN HD": "Holender tułacz"

  14 marca o godzinie 17:55 zapraszamy na transmisję przedstawienia z cyklu "The MET: Live in HD". Tym razem na ekranie kina "Centrum" zobaczymy premierę opery "Holender tułacz" Richarda Wagnera. Nową inscenizację na scenie Met przygotuje François Girard, orkiestrę poprowadzi Valery Gergiev, a w tytułowej roli wystąpi Evgeny Nikitin, którego widzowie transmisji mogli oglądać w „Borysie Godunowie” Musorgskiego, a także w „Parsifalu” oraz „Tristanie i Izoldzie” Wagnera. Sentą będzie specjalistka od Wagnera – Anja Kampe, a zakochanym w niej bez wzajemności myśliwym Erikiem – Sergei Skorokhodov.

  UWAGA!!!

  Impreza została odwołana

 • Koncert Andrzeja Piasecznego

  Już w najbliższą sobotę (22 lutego) w Centrum Kulturalnym w Przemyślu wystąpi Andrzej Piaseczny. Otwarcie drzwi: 18:00. Start koncertu: 19:00. Fani wokalisty po raz pierwszy będą mieli okazję usłyszeć go w specjalnych, kameralnych warunkach, a zarazem w wyjątkowych aranżacjach. Będzie to szczególny występ, który zapewni bliską, niemal intymną atmosferę koncertową. W takiej oprawie, największe przeboje artysty, a także wyselekcjonowane przez niego jego ulubione utwory, z pewnością będą brzmiały wyjątkowo!

 • Biesiada TeatralnaOgólnopolski Festiwal Kapel Folkloru MiejskiegoKarpackie Biennale Grafiki Dzieci i MłodzieżyJazz bez

 • Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Copyright © 2020 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone