• Slider 695
 • Slider 680
 • Slider 693
 • Slider 675
 • Slider 648
 • Slider 694
 • Slider 584

Rok 2018

 • Z cyklu "THE MET: LIVE IN HD": "Kopciuszek"

  28 kwietnia o godzinie 18:55 zapraszamy na transmisję przedstawienia z cyklu "The MET: Live in HD". Tym razem na ekranie kina "Centrum" zobaczymy operę "Kopciuszek" Julesa Masseneta. Ktoś policzył, że istnieje około 700 wersji historii o dziewczynie-sierocie gnębionej przez macochę i złe siostry. Do najpopularniejszych na gruncie europejskim należy oczywiście baśń Charlesa Perraulta z tomu „Bajki babci Gąski”. Na jej podstawie powstały późniejsze opracowania wątku dla dzieci, a także Kopciuszek baletowy do muzyki Prokofiewa i operowe, m.in. Rossiniego i Julesa Masseneta.

 • Przystanek Poezja z Agatą Lalik

  24 maja o godz. 17.00 zapraszamy miłośników poezji na spotkanie autorskie z cyklu "Przystanek Poezja". Gościem 43. „Przystanku” będzie Agata Lalik z Woli Korzenieckiej.

 • Majówka pod Jaworem w Hadlach Szklarskich

  27 maja zapraszamy do Hadli Szklarskich na "Majówkę pod Jaworem"– Regionalny Przegląd Zespołów Śpiewaczych i Tradycyjnych Potraw, podczas którego będzie można wysłuchać dawnych pieśni majówkowych i pieśni miłosnych a także skosztować tradycyjnych potraw wśród których królować będą kasze: jęczmienna, gryczana, pęcak, manna, jaglana oraz zupy mleczne. 

 • Majówka Turystyczna w Przemyślu

  Zapraszamy do zapoznania się z programem Majówki Turystycznej w Przemyślu organizowanej przez przemyski oddział PTTK im. dra M. Orłowicza w partnerstwie z Urzędem Miejskim w Przemyślu.

 • 40. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego

  5 i 6 maja zapraszamy na 40. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego, którego celem  jest kultywowanie tradycji kapel folkloru miejskiego. 5 maja o godzinie 10:00 rozpoczną się przesłuchania konkursowe. W tym dniu o godz. 19.00 zapraszamy również na koncert Lwowskiej Kapeli Podwórkowej "Ta Joj". W niedzielne przedpołudnie od godz. 11.00 kapele tradycyjnie zagrają na podwórkach i ulicach Przemyśla, a swoje występy zakończą w Rynku. Na koncert galowy zapraszamy do sali widowiskowej o godz. 15.00.

 • 63. OKR - eliminacje wojewódzkie

  20 kwietnia o godzinie 09:30 zapraszamy do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na eliminacje wojewódzkie 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

 • Z cyklu "THE MET: LIVE IN HD": "Luisa Miller"

  14 kwietnia o godzinie 18:30 zapraszamy na transmisję przedstawienia z cyklu "The MET: Live in HD". Tym razem na ekranie kina "Centrum" zobaczymy operę "Luisa Miller" Giuseppe Verdiego. Zawikłana opowieść o miłości tyrolskiej dziewczyny do syna hrabiego i knowaniach zazdrosnego zalotnika Wurma jest jednak jedną z piękniejszych kart XIX-wiecznej opery i zbyt rzadko obecnie gości na scenach świata. Tym większa chwała The Metropolitan Opera, że posiada to dzieło Verdiowskiego geniuszu w swym repertuarze i że postanowiła zaprezentować je w cyklu „The Met: Live in HD” i to w takiej obsadzie. Jako tytułowa Luizę usłyszymy Sonyę Yonchevą, w roli jej ojca wystąpi Plácido Domingo, a partię hrabiowskiego syna Rodolfa zaśpiewa nasz rodak, niekwestionowany gwiazdor Met, Piotr Beczała.

 • Podkarpacka Edukacja Kulturowa 2018 – zaczynamy!

  Centrum Kulturalne w Przemyślu rozpoczyna trzeci, a zarazem ostatni rok realizacji projektu Podkarpacka Edukacja Kulturowa realizowanego w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016 – 2018.

 • Wojewódzki Przegląd Plastyki „Ja i świat, w którym żyję” - MOJE PODKARPACIE

  Zapraszamy do zgłaszania się do Wojewódzkiego Przeglądu Plastyki „Ja i świat, w którym żyję” - MOJE PODKARPACIE. Celem konkursu jest prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej, a także wymiana doświadczeń i spostrzeżeń z zakresu technik plastycznych. Na prace czekamy do 7 maja.

 • 20. Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form "Antrakt"

  7 i 8 czerwca zapraszamy do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na 20. Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form "Antrakt". Regulamin i karta zgłoszenia w rozwinięciu artykułu.

 • "PRZEMYŚLne podróże Baltazara i Przyjaciół": Magdalena Śliwka - Pół roku w Azji Południowo-Wschodniej

  21 kwietnia o godzinie 19:00 zapraszamy do klubu Piwnice Centrum Kulturalnego w Przemyślu na pokaz fotografii podróżniczej Magdaleny Śliwki - "Pół roku w Azji Południowo-Wschodniej". Spotkanie odbywa się w ramach cyklu "PRZEMYŚLne podróże Baltazara i Przyjaciół".

 • 41. Przegląd Teatrzyków Dziecięcych "Tropem Jasia i Małgosi"

  24 maja o godzinie 09:00 zapraszamy do Birczy na 41. Przegląd Teatrzyków Dziecięcych "Tropem Jasia i Małgosi". Na zgłoszenia czekamy do 7 maja. Celem imprezy jest konfrontacja artystycznych dokonań teatrzyków dziecięcych z powiatów: przemyskiego, jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego oraz doskonalenie warsztatu teatralnego instruktorów i zespołów biorących udział w przeglądzie, a także inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie repertuaru i środków wyrazu artystycznego. W przeglądzie mogą wziąć udział dziecięce zespoły teatralne (lalkowe, żywego planu), których członkami są dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

 • XII Regionalny Przegląd Zespołów Tańca Ludowego "Gacok"

  3 czerwca o godzinie 14:00 na placu obok byłego Spółdzielczego Uniwersytetu Ludowego (Gacka Górka) w Gaci odbędzie się XII Regionalny Przegląd Zespołów Tańca Ludowego „GACOK”, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Gaci, Gminę Gać i Centrum Kulturalne w Przemyślu.

 • Sukces młodych plastyczek z CK

  Z przyjemnością informujemy, że uczestniczki Warsztatów Plastycznych dla Dzieci i Młodzieży Centrum Kulturalnego w Przemyślu: Aleksandra Kostecka, lat 7 i Jagoda Klimko, lat 11 zostały laureatkami Konkursu Plastyki Dzieci i Młodzieży "Kredki". 9 kwietnia odebrały nagrody w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, które było organizatorem konkursu.

 • Z cyklu "Comedie-Francaise": "Cyrano de Bergerac"

  23 kwietnia o godzinie 19:00, z cyklu "Comédie-Française", zapraszamy do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na retransmisję przedstawienia "Cyrano de Bergerac". Komedia heroiczna Edmonda Rostanda „Cyrano de Bergerac” to sztuka, w której elementy komiczne mieszają się z tragicznymi, a śmiech ze łzami. Napisany w 1897 roku dramat, oparty na życiorysie Saviniena de Cyrano (de Bergeraca), siedemnastowiecznego poety, to jeden z najbardziej charakterystycznych tekstów francuskiej komedii balansującej na granicy romansu, krotochwili i dramatu bohaterskiego. Poeta-zabijaka Cyrano z groteskowo dużym nosem, który nie pozwala mu wyznać swych uczuć pięknej kuzynce Roksanie, jest popisową rolą najwybitniejszych aktorów.

 • Biesiada TeatralnaOgólnopolski Festiwal Kapel Folkloru MiejskiegoKarpackie Biennale Grafiki Dzieci i MłodzieżyJazz bez

 • Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Copyright © 2021 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone