• Slider 719
 • Slider 716
 • Slider 717
 • Slider 720
 • Slider 707
 • Slider 711
 • Slider 712
 • Slider 648
 • Slider 718

Rok 2016

 • Twarze Szekspira

  W 2016 roku świat obchodzi 400-lecie śmierci Williama Szekspira. Centrum Kulturalne w Przemyślu włączając się w rocznicowe obchody proponuje cykl imprez prezentujących twórczość wielkiego dramaturga.

 • Przemyskie Pola Nadziei

  17 kwietnia zapraszamy na Przemyskie Pola Nadziei, akcję której celem jest zebranie funduszy na utworzenie przemyskiego hospicjum. Pola Nadziei to idea stworzona przez Marie Curie Caneer w Wielkiej Brytanii w 1948 r. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na tworzenie i utrzymanie hospicjów, a także edukacji i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka. Żonkil, jako międzynarodowy symbol nadziei ma przypominać o ludziach chorych, cierpiących, potrzebujących naszego towarzystwa, opieki, troski.

 • 61. OKR - eliminacje rejonowe

  7 kwietnia o godzinie 9:30 zapraszamy do klubu Piwnice Centrum Kulturalnego w Przemyślu na eliminacje rejonowe 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Odbędą się one w czterech kategoriach: turniej recytatorski, turniej poezji śpiewanej, wywiedzione ze słowa, turniej teatrów jednego aktora.

 • 39. Przegląd Teatrzyków Dziecięcych "TROPEM JASIA i MAŁGOSI"

  24 maja o godzinie 9:00 zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Birczy na 39. Przegląd Teatrzyków Dziecięcych "TROPEM JASIA i MAŁGOSI". Adresatami konkursu są członkowie teatrzyków żywego planu i lalkowych, działających w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach. Efekty teatralnych zmagań oceniać będą ich rówieśnicy z Jury Dziecięcego oraz Rada Konsultacyjna, która biorąc pod uwagę dobór repertuaru, kreatywność, oryginalność scenariusza, opracowanie plastyczne i muzyczne spektaklu, scenografię, kostiumy oraz ogólne wrażenia artystyczne przyzna nagrody i wyróżnienia.

 • Malarstwo Elżbiety Czyż

  31 marca o godz. 17.00 zapraszamy do Galerii "12" na wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Czyż z Jarosławia.  Wystawa będzie czynna do 15 kwietnia 2016 r.

 • Z cyklu "Bolshoi Ballet Live": "Don Kichot"

  10 kwietnia o godzinie 16:45, z cyklu "Bolshoi Ballet Live", zapraszamy na transmisję spektaklu baletowego "Don Kichot".

  Widzowie kochają baletowe komedie, a najbardziej „Don Kichota”. Nic dziwnego: ten luźno oparty na wątkach powieści Cervantesa balet aż kipi od tanecznych popisów, stylizowanych ognistych hiszpańskich tańców i przezabawnych scen pantomimicznych. Pierwszą wersję choreograficzną „Don Kichota” do melodyjnej muzyki Minkusa stworzył Marius Petipa, ojciec XIX-wiecznego baletu rosyjskiego; nie mogło więc zabraknąć wielkiej sceny z udziałem zjaw i wróżek (Sen Don Kichota). Za klasyczną tradycją wystawiania „Don Kichota” podąża wiernie choreograf Aleksiej Fadejeczew, po raz kolejny realizując to pełne humoru i brawurowego tańca arcydzieło.

 • Wystawa na ekranie: "Vincent van Gogh. Nowy sposób widzenia"

  8 kwietnia o godz. 9:00 zapraszamy na multimedialną wystawe dzieł Vincenta van Gogha, skomponowaną z malarskich perełek znajdujących się w muzeum mistrza w Amsterdamie. Wystawę skomentują kuratorzy miejsca i historycy. Exhibition on screen umożliwia wyjątkowy akces do skarbów malarskich Muzeum van Gogha w Amsterdamie. Powstały we współpracy z kuratorami wystawy, kinowy pokaz przypada akurat w 125. rocznicę śmierci malarza. W trakcie zwiedzania wystawy będzie można przyjrzeć się wszystkim najsłynniejszym dziełom Van Gogha w wysokiej jakości obrazu HD.

  Bilety: 15 i 20 zł.

 • Reminiscencje Horynieckie w Przemyślu

  Od 7 do 9 kwietnia zapraszamy do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na Reminiscencje Horynieckie, czyli prezentację laureatów 37. Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju. Bilety w cenie 10 zł.

 • XVII Wojewódzki Konkurs "Sacrum w Literaturze i Sztuce".

  19 marca o godz. 10.00 w Prywatnym Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu odbędą się eliminacje rejonowe XVII Wojewódzkiego Konkursu "Sacrum w Literaturze i Sztuce". Do udziału zapraszamy gimnazjalistów, dla których jest to znakomita okazja do zaprezentowania swoich zdolności recytatorskich, wokalnych i plastycznych. Eliminacje rejonowe organizowane są w marcu w czterech miastach: Rzeszowie, Krośnie, Tarnobrzegu i Jarosławiu, zaś finał – 2 kwietnia w Prywatnym Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu. Organizatorami konkursu są:  Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, Centrum Kulturalne w Przemyślu.  Wstęp wolny.

 • Uroczystości uświetniające otwarcie Muzeum im. Rodziny Ulmów w Markowej

  21 marca zapraszamy do Centrum Kulturalnego na uroczystości uświetniające otwarcie Muzeum Polaków Ratujących Żydów na Podkarpaciu im. Rodziny Ulmów w Markowej. W programie spektakl teatralny "DZIENNIK RENI SPIEGEL” Grupy Teatralnej "Garderoba", otwarcie wystawy „MIASTECZKO BEŁZ” autorstwa Jacka Szwica oraz recital Lwowskiej Kapeli Podwórkowej "TA JOJ". Wstęp Wolny

   

 • XXVI Festiwal Piosenki ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI - finał

  18 i 19 marca br.  na scenie Centrum Kulturalnego w Przemyślu odbędzie się Finał XXVI Festiwalu Piosenki „ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI”, podczas którego wystąpią laureaci  wcześniejszych eliminacji  powiatowych w Dębicy, Jaśle, Jarosławiu, Kańczudze, Mielcu, Oleszycach, Przemyślu i Strzyżowie. Uczestnikami festiwalu są soliści w wieku od 6 do 25 lat, którzy przystąpią do rywalizacji w czterech kategoriach wiekowych – 18 marca od godz. 9.00 i 19 marca od godz. 10.00.  Serdecznie zapraszamy na koncert laureatów 19 marca o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

 • Kwietna Niedziela - Jarmark Rękodzieła Ludowego

  20 marca od godz. 13.30 zapraszamy na XVII Jarmark Rękodzieła Ludowego KWIETNA NIEDZIELA,  podczas którego twórcy ludowi zaprezentują swoje dzieła związane z wielkanocnymi obrzędami. Pisanki wykonane różnymi technikami, przepiękne serwety, koszyczki, baranki i zajączki z ciasta, świąteczne kartki, stroiki z surowców naturalnych, kwiaty z bibuły – będzie co podziwiać i kupować. W trakcie jarmarku ogłoszone zostaną wyniki X edycji Konkursu Plastycznego "Wielkanocne tradycje" oraz konkursu na pisankę. Zapraszamy także na sztukę "Umęczon pod ponckim Piłatem", którą zaprezentuje Zespół Artystyczny z Bolestraszyc gm. Żurawica. Wstęp wolny.

 • Ogólnopolski konkurs na wzór regionalny pt. „Motyw z Podkarpacia”

  Fundacja Karpacka – Polska zaprasza do udziału w konkursie na wzór regionalny. Na laureatów czekają nagrody pieniężne. Prace można nadsyłać do 24 marca 2016. Szczegóły na www.alpykarpatom.pl.

 • "4Decades" - koncert

  Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na koncert zespołu "4Decades", który odbędzie się 11 marca o godzinie 19:00 w klubie "Piwnice" CK. Wstęp wolny.

 • Chór mieszany - trwa nabór

  Informujemy, że w Centrum Kulturalnym działa chór mieszany do którego nadal trwa nabór. Najbliższe spotkanie odbędzie się 30 marca o godzinie 17:00 w pracowni muzycznej CK. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

 • Biesiada TeatralnaOgólnopolski Festiwal Kapel Folkloru MiejskiegoKarpackie Biennale Grafiki Dzieci i MłodzieżyJazz bez

 • Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Copyright © 2021 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone