• Slider 719
 • Slider 716
 • Slider 717
 • Slider 720
 • Slider 707
 • Slider 711
 • Slider 712
 • Slider 648
 • Slider 718

Rok 2016

 • II Kongres Stowarzyszeń Regionalnych Województwa Podkarpackiego

  19 maja na terenie Uniwersytetu Rzeszowskiego odbędzie się II Kongres Stowarzyszeń Regionalnych Województwa Podkarpackiego. Początek o godzinie 09:00.

 • Wystawa na ekranie: "Impresjoniści"

  27 maja o godz. 9:00 zapraszamy na kolejną prezentację kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD pokazane są wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób.

  Tym razem na ekranie CK najpopularniejsi artyści na świecie – choć początkowo słowo „impresjoniści” było określeniem pejoratywnym. Dziś prace Cézanne’a, Moneta, Degasa i innych członków tego prądu w sztuce warte są dziesiątki milionów dolarów. Film prezentuje dzieła zgromadzone w Musée du Luxembourg w Paryżu, National Gallery w Londynie i Philadelphia Museum of Art.

  Bilety: 15 i 20 zł.

 • Wernisaż wystawy grafiki dzieci i młodzieży

  Centrum Kulturalne w Przemyślu, Dom Matice Slovenskej v Sninie, Vihorlatske Muzeum v Humennom zapraszają 10 maja o godzinie 11:00 do Galerii 12 Centrum Kulturalnego na wernisaż wystawy grafiki dzieci i młodzieży z Domu Matice Slovenskej v Sninie w ramach projektu Maticna Galeria.

 • X Regionalny Przegląd Zespołów Tańca Ludowego „GACOK"

  Zespoły tańca ludowego i pary taneczne, wykonujące regionalne tańce Podkarpacia,  zapraszamy 5 czerwca na  X Regionalny Przegląd Zespołów Tańca Ludowego „GACOK”, który Centrum Kulturalne organizuje wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury  w Gaci. „Gacok” to jeden z najstarszych tańców tańczonych w Gaci, oprócz  „szewca”, „przepiórki”, „ułaniczka”, „majdaneczka”, „żyda” i „ciuryły” i te właśnie tradycje taneczne,  przekazywane z pokolenia na pokolenie,  zaważyły na organizacji w Gaci  przeglądu. Na zgłoszenia czekamy do 14 maja.

 • Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych w Kańczudze

  Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze, Centrum Kulturalne w Przemyślu zapraszają na Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych, który odbędzie się 15 maja o godzinie 14:00 w hali sportowej w Kańczudze.

 • 38. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. J. Janickiego

  7 i 8 maja zapraszamy na 38. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. J. Janickiego, którego celem  jest kultywowanie tradycji kapel folkloru miejskiego. W przesłuchaniach konkursowych wystąpi 16 kapel z różnych regionów kraju. 7 maja o godz. 19.00 zapraszamy na koncert Lwowskiej Kapeli Podwórkowej "Ta Joj".  W niedzielne przedpołudnie, od godz. 11.00 kapele tradycyjnie zagrają na podwórkach i ulicach Przemyśla, a swoje występy zakończą na przemyskim Rynku. Na koncert galowy zapraszamy do sali widowiskowej o godz. 15.00.

   

 • Przegląd kapel i śpiewaków ludowych w Kańczudze

  Zespoły śpiewacze i kapele ludowe zapraszamy do udziału w dniu 15 maja w Regionalnym Przeglądzie Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych w Kańczudze.

  Przegląd typuje uczestników do dwóch ogólnopolskich festiwali:  do 50. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą  i do 50. „Sabałowych Bajań” – Festiwalu Folkloru Polskiego w Bukowinie Tatrzańskiej, obejmuje swoim zasięgiem cztery powiaty: jarosławski, lubaczowski, przemyski i przeworski, jedynie w eliminacjach do Kazimierza w kategorii kapele ludowe i soliści instrumentaliści zasięg rozszerza się o powiaty: łańcucki i leżajski.

 • Wieczór Muzyczny z zespołem Average 65

  Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza 29 kwietnia o godzinie 19:00 do klubu Piwnice na Wieczór Muzyczny, którego gospodarzem będzie zespół Average 65. Usłyszymy m.in. standardy jazzowe w wykonaniu przemyskich muzyków: Zbigniewa Skoczylasa (saksofon tenorowy), Jana Miszczaka (fortepian), Jacka Marcińczaka (instr. klawiszowe), Roberta Podwyszyńskiego (gitara basowa) i Wacława Prosieckiego (perkusja). Wstęp wolny.

 • I Regionalny Przegląd Zespołów Śpiewaczych i Tradycyjnych Potraw - MAJÓWKA POD JAWOREM

  29 maja o godzinie 15:00 zapraszamy do Hadli Szklarskich na imprezę kulturalną pod nazwą „Majówka pod Jaworem” – Regionalny Przegląd Zespołów Śpiewaczych i Tradycyjnych Potraw.

 • Międzynarodowy Dzień Tańca

  Centrum Kulturalne w Przemyślu i Studio Baletowe "Terpsychora" zapraszają 29 kwietnia o godzinie 17:30 na Międzynarodowy Dzień Tańca. Bilety 5 zł.

 • 30. Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego "TANECZNY KRĄG"

  24 kwietnia Centrum Kulturalne w Przemyślu i Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku zapraszają na 30. Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego „TANECZNY KRĄG”. Celem tej imprezy o zasięgu międzywojewódzkim jest przede wszystkim konfrontacja artystycznych dokonań dziecięcych zespołów tańca ludowego i upowszechnianie tych tańców wśród młodego pokolenia.

 • Zapraszamy do chóru mieszanego

  Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza wszystkich chętnych do chóru mieszanego. Próby chóru w każdą środę o godzinie 17:00 w pracowni muzycznej CK.

 • SHAKESPEARE’S GLOBE ON SCREEN: "SEN NOCY LETNIEJ"

  21 kwietnia o godzinie 19:00 i 22 kwietnia o godzinie 09:00 zapraszamy na retransmisję spektaklu "Sen nocy letniej" z Shakespeare`s Globe w Londynie.

  To właśnie z tej błyskotliwej i zabawnej komedii pochodzi wiele ze słynnych językowych perełek Szekspira. Hermia kocha Lizandra, Helena kocha Demetriusza, Demetriusz ma pojąć za żonę Hermię... Gdy książę Aten stara się wyegzekwować zawarcie tego małżeństwa, kochankowie postanawiają schronić się w lesie, gdzie trafiają w sam środek sporu między królem a królową elfów. Ta historia tylko z pozoru jest błaha, a w rzeczywistości porusza uniwersalne kwestie dotyczące natury ludzkiej. W sztuce zobaczymy m.in. Michelle Terry, zdobywczynię  Nagrody  Oliviera za rolę Sylvii w spektaklu „Tribes” (The  Royal  Court Theatre, 2011).

 • Otwarcie wystawy malarstwa Andrzeja Korca

  14 kwietnia o godz. 18.30 zapraszamy do Galerii "Stara Kręgielnia" na wernisaż rzeszowskiego artysty malarza Andrzeja Korca. Wystawa malarstwa będzie czynna do 5 maja.

 • 61. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje wojewódzkie

  15 kwietnia o godzinie 9:30 zapraszamy do klubu Piwnice Centrum Kulturalnego w Przemyślu na eliminacje wojewódzkie 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. OKR jest imprezą otwartą dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób starszych. W Przemyślu odbędą się:  turniej poezji śpiewanej, wywiedzione ze słowa, turniej teatrów jednego aktora.

 • Biesiada TeatralnaOgólnopolski Festiwal Kapel Folkloru MiejskiegoKarpackie Biennale Grafiki Dzieci i MłodzieżyJazz bez

 • Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Copyright © 2021 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone