Profesor Mieczysław Gębarowicz - lwowski strażnik kultury i niepodległej

Młodzież ze szkół średnich z województwa podkarpackiego zapraszamy do udziału w konkursie na stworzenie prezentacji multimedialnej poświęconej życiu i działalności prof. Mieczysława Gębarowicza. Organizatorem konkursu, który zatytułowano "Profesor Mieczysław Gębarowicz - lwowski strażnik kultury i Niepodległej" jest Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Oddział w Jarosławiu oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat roli jaką odgrywał w dziejach Polski Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Lwowie oraz jego ostatni polski dyrektor Mieczysław Gębarowicz, który ocalił dla naszego narodu najcenniejsze obiekty naszej spuścizny kulturalnej.

Zasady konkursu opisane są w Regulaminie do pobrania poniżej.

Pobierz regulamin