Nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

Od 21 do 24 czerwca w Kazimierzu Dolnym odbywał się 52. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Z najbardziej prestiżowej imprezy folklorystycznej w kraju reprezentanci naszego regionu przywieźli trzy nagrody.

W kategorii zespołów śpiewaczych II nagrodę otrzymał Zespół Śpiewaczy „Krzeczowiczanki” z Krzeczowic. W kategorii solistów instrumentalistów II nagrodę zdobył Michał Rydzik, cymbalista z Grodziska Dolnego. Natomiast w kategorii solistów śpiewaków III nagrodę dostała Danuta Nieckarz ze Starego Dzikowa.

Reprezentanci naszego regionu zostali wytypowani podczas Regionalnego Przeglądu Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych w Kańczudze organizowanego przez tamtejszy Ośrodek Kultury Miasta i Gminy oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Pełny protokół dostępny jest na stronie WOK-u.

Zobacz zdjęcia z występów naszych reprezentantów