• Slider 801
  • Slider 788
  • Slider 796
  • Slider 798
  • Slider 795
  • Slider 799
  • Slider 800
  • Slider 672

Łukasz Cywicki - grafika

Plakat wernisażu wystawy. Dominujący element to biało czarny odcisk palca. Teskt alternatywny pod plakatami

 

Plakat wernisażu wystawy. Trzy biało czarne grafiki. Teskt alternatywny pod plakatami

 

Łukasz Cywicki

Grafika

8 września, godz. 17:00

Wernisaż i spotkanie z autorem

Centrum Kulturalne w Przemyślu, ul. Konarskiego 9, Galeria 12

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszy Promocji Kultury

 

ŁUKASZ CYWICKI urodzony w 1975 r.  w Przemyślu. Studia na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom w 2000 r. w Pracowni Drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego i równolegle w Pracowni Malarstwa prof. Jana Świtki. Doktorat w 2008 r. na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2018 r. habilitacja na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Instytucie Sztuk Pięknych, Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie prowadzi zajęcia w dyplomującej Pracowni Grafiki - Druku Wypukłego. W latach 2016-2019 pełnił funkcję kierownika Zakładu Grafiki Warsztatowej. Obecnie ponownie wybrany na to stanowisko na lata 2020-2024. Od 2001 r. członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie.

W dorobku 42 wystaw indywidualnych w galeriach i muzeach w kraju i za granicą w: Poznaniu; Przemyślu; Kielcach; Busko-Zdroju; Sandomierzu; Krośnie; Rzeszowie; Radomiu; Tarnowie; Warszawie; Krakowie; oraz w Hoxter (Niemcy), Spiśska Nova Ves; Kosice (Słowacja), Cluj-Napoca (Rumunia), Nyiregyhaza (Węgry), Novi Sad; Belgrad (Serbia), Niżny Tagił (Rosja), Tampere; Hämeenlinna (Finlandia), Frederikshavn (Dania), Monterrey NL (Meksyk), Rosario (Argentyna).

Udział w 930 wystawach zbiorowych międzynarodowych i ogólnopolskich w kraju i za granicą: Anglia, Austria, Argentyna, Belgia, Bułgaria, Brazylia, Białoruś, Czechy, Chorwacja, Chiny, Cypr, Dania, Egipt, Estonia, Grecja, Hiszpania, Francja, Finlandia, Niemcy, Izrael, Indonezja, Włochy, Japonia, Kirgizja, Korea, Kanada, Kosowo, Litwa, Meksyk, Macedonia, Malta, Malezja, Polska, Portugalia, Portoryko, Peru, Rumunia, Rosja, Słowacja, Szwecja, Serbia, Słowenia, Taiwan, Tajlandia, Turcja, Urugwaj, USA, Ukraina, Włochy, Węgry.

Laureat 76 nagród i wyróżnień w konkursach w Katowicach, Przemyślu, Rzeszowie, Jeleniej Górze, Raciborzu, Poznaniu, Boguszowie-Gorcach; Cluj-Napoca; Aiud; Timisoara (Rumunia), Rijeca (Chorwacja), Paderborn (Niemcy), Tokyo (Japonia), Sint-Niclaas (Belgia), Wilno (Litwa), Ankara (Turcja), Famagusta (Cypr), Belgrade (Serbia), Shanghai; Guangzhou (Chiny), Santa Fe; Rosario (Argentyna), Varna (Bułgaria), Naantali (Finlandia), Vigonza; Padova (Włochy).

 

 

16 wybranych prac Łukasza Cywickiego dostępnych jest TUTAJ.

 

 

Zobacz również:

  • Biesiada TeatralnaOgólnopolski Festiwal Kapel Folkloru MiejskiegoKarpackie Biennale Grafiki Dzieci i MłodzieżyJazz bez

  • Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Copyright © 2021 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone