Koncert zespołu Grzane Wino - Wieczór z muzyką bieszczadzką

Zespół istnieje od 2016 r. Zadebiutował podczas Piosenki Turystycznej Barwinek. Na kolejnym przeglądzie, a był to Festiwal Natchnieni Bieszczadem zdobyli pierwsze miejsce. Kolejne lata przynosiły następne nagrody. Zespół po raz drugi wygrał Natchnionych Bieszczadem, a chwilę później zdobyli wyróżnienie na konkursie „Przy Kominku” w Kielcach.

W 2018 r. wydali debiutancki album „Bieszczady”. Nazwa oprócz miłości do gór mówi też o rodzaju muzyki jaki możemy usłyszeć podczas koncertu Grzanego Wina. Utwory są bieszczadzkie i klimatyczne z domieszką ballad oraz bluesa, folku i jazzu. Pierwsza płyta bardzo szybko stała się Debiutem Roku 2018 Radia Centrum. Piosenek z płyty „Bieszczady” mogliśmy posłuchać podczas koncertu na scenie w studio Agnieszki Osieckiej.

Już niedługo zagoszczą w Przemyślu na scenie widowiskowej Centrum Kulturalnego. Dla zespołu jest to ważne miasto na mapie Polski, ponieważ stąd pochodzi i tu mieszka poetka – Bożena Spryńska, która jest autorką tekstów Grzanego Wina.

18 maja o godzinie 18:00 zaprezentują przemyskiej publiczności połączenie poezji i dobrego bieszczadzkiego grania.