• Slider 788
  • Slider 810
  • Slider 820
  • Slider 811
  • Slider 813
  • Slider 815
  • Slider 795

Koncert z cyklu CKJAZZ - Zespół BIBOBIT/OSIECKA „CO TO ZA CZAS”

21 października zapraszamy serdecznie na kolejny koncert z cyklu CKJAZZ - Zespół BIBOBIT/OSIECKA  „Co to za czas”. Październik to miesiąc w którym urodziła się Agnieszka Osiecka. W tym okresie w Polsce maja miejsca wydarzenia wspominające jej postać i niezapomnianą ponadczasową twórczość, którą ceni i zachwyca się każde pokolenie Polaków.

 

 

 

 

Bibobit/Osiecka „CO TO ZA CZAS”

- Agata Passent: "Oni zrobili to tak jak jeszcze nigdy nikt do tego nie podszedł"

- Marek Niedźwiedzki: "Jestem pod wielkim wrażeniem"

- Wojciech Mann: "BIBOBIT/OSIECJA - JAK TO BRZMI"

- Jazz Forum: "Najlepiej zresztą samemu delektować się kontekstami w jakie Bibobit wrzucił strofy Osieckiej, znaczeniami jakie im nadał oraz jej własnymi komentarzami, które pojawiają się w całym koncercie”

- ONET KULTURA: Płytowych hołdów dla Agnieszki Osieckiej powstało już trochę, ale chyba żaden nie może się równać oryginalnością z płytą BIBOBIT`u. (...) Słucha się tego z niezwykłą przyjemnością, zwłaszcza, że wykonawstwo Bibobit cechuje luz, który absolutnie nie kłóci się z wirtuozerską wręcz precyzja sekstetu. (...) Znakomita, świeża i wyjątkowo oryginalna.

 

 

Skład zespołu:
Daniel Moszczyński
– wokal i elektronika
Bartek Pietsch
– bas i dyrekcja muzyczna
Adam Lemańczyk
– piano i instrumenty klawiszowe
Waldemar Franczyk
– perkusja
Jan Adamczewski
– saksofon
Patrycjusz Gruszecki - trąbka

 


BIBOBIT / OSIECKA to w równym stopniu przedsięwzięcie muzyczne jak i opowieść biograficzno – psychologiczna.Laureaci konkursu Męskiego Grania z 2019r. - Bibobit wraz z kwartetem smyczkowym radykalnie wywrócili muzyczną stylistykę utworów mistrzyni słowa.
To wysokoenergetyczny, elektryzujący i (także dosłownie) poruszający spektakl. W tej podróży przez nowoczesny jazz, po elektronikę, słowo nie schodzi na drugi plan, tylko raczej staje się przepustką do wewnętrznego świata autorki. Osiecka jest w niej przewodnikiem we własnej osobie, bo to jej głos jest narratorem tego przedsięwzięcia. Na bazie koncertu powstał wydany w październiku, w 85-ta rocznicę urodzin Osieckiej album BIBOBIT/OSIECKA "Co to za czas". Album został ogłoszony trzecią najlepszą płytą z muzyką polską 2021 roku przez portal onet.pl. Wcześniej zdobył miano albumu tygodnia m. in. w RADIO 357, Radio Nowy Świat. Utwory pochodzące z tego wydawnictwa zagościły na stałe w Radio 357 i Radio Nowy Świat, a piosenkę „Życie nie stawia pytań” można także usłyszeć w playliście Rmf Classic.

 

BIBOBIT W 2019 roku zostali laureatami konkursu Męskie Granie YOUNG i uczestnikami 10tej edycji trasy Męskie Granie. Ich debiutancki album Podróżnik, na którym zaśpiewała także Urszula Dudziak, branżowy portal JazzPRESS określił „energetyczną petardą o sile bomby termobarycznej". Pod koniec ubiegłego roku ich wspólny utwór z Anią Rusowicz pod tytułem "Kropla" podbił serca słuchaczy Radia 357.

 

 

  • Biesiada TeatralnaOgólnopolski Festiwal Kapel Folkloru MiejskiegoKarpackie Biennale Grafiki Dzieci i MłodzieżyJazz bez

  • Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Copyright © 2021 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone