Biesiada nad Morawskim Łęgiem - Prezentacja tradycji kulinarnych Podkarpacia

Miejsce: Morawsko

Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Wójt Gminy Jarosław

Współorganizator: Stowarzyszenie "Razem w Przyszłość" w Morawsku

Impreza plenerowa podczas której prezentują się zespoły folklorystyczne i Koła Gospodyń Wiejskich. Oprócz tradycyjnych potraw biorących udział w konkursie każda grupa prezentuje także rekwizyty przydatne w dawnej kuchni, dzięki czemu będzie można zobaczyć unikalne przedmioty dawnego gospodarstwa domowego. Oceniany jest także całokształt stoiska, dlatego oprócz potraw konkursowych są także różne smakołyki przeznaczone do degustacji, jak i pięknie haftowane obrusy i serwety. Dodatkowo każda grupa w oddzielnym konkursie prezentuje inscenizowaną piosenkę o tematyce kulinarnej.

Stoisko Stowarzyszenia Przyjaciół Miejscowości Nienadowa, zdj. Paweł Kasjan

8. Biesiada nad Morawskim Łęgiem - Prezentacja tradycyjnych potraw wiejskich, Morawsko 2019 r.