• Slider 801
 • Slider 788
 • Slider 796
 • Slider 798
 • Slider 795
 • Slider 799
 • Slider 800
 • Slider 672

Archiwalny Kalendarz imprez

 • 6 października - 3 listopada - Galeria Hol

  Wydarzenie od:

  Wystawa malarstwa Marzeny Stęc

  Wstęp wolny

  Wystawa malarstwa MARZENY STĘC

 • 15 października - 3 listopada - Galeria "Stara Kręgielnia"

  Wydarzenie od:

  Wystawa fotograficzna: Suren Vardanian - "ORMIAŃSKI LWÓW"

  Wstęp wolny

  Suren Vardanian

  Wystawa fotograficzna

  "ORMIAŃSKI LWÓW"

 • 26 października - sala widowiskowa CK

  Wydarzenie od:

  SCENA AMATORA: Teatr "Baccalaureus" z Jarosławia - „Opis obyczajów za panowania Augusta III” wg Jędrzeja Kitowicza

  Bilety: 7 zł

  Reżyseria - Dorota Białek

  Działający przy jarosławskiej Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej (Akademia Trzeciego Wieku) zespól teatralny z archaicznie brzmiących kronikarskich zapisków osiemnastowiecznego pisarza, księdza Kitowicza, wyłuskuje prawdziwe ponadczasowe perełki, uświadamiając nam, że pewnych cech, naszych narodowych „śmiesznostek” niestety nie pozbyliśmy się do dzisiaj.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 30 października, godz. 19:00 - sala widowiskowa CK

  Wydarzenie od:

  Kabaret Trzecia Strona Medalu

  Bilety: 15 zł (ulgowe), 20 zł (normalne)

  Kabaret Trzecia Strona Medalu powstał w 2011 roku na uczelni PWSW w Przemyślu, a od 2013 r. związany z krakowską sceną kabaretową.
  To właśnie w Przemyślu stawiali swoje pierwsze kroki, nim wyruszyli w daleką podróż, by zarażać podkarpackim humorem i entuzjazmem innych ludzi. Dotychczas uczestniczyli w ponad 30 festiwalach kabaretowych oraz zostali laureatami 27 nagród, w tym dziesięciu nagród głównych oraz ośmiu nagród publiczności.

  Zaprezentują się z programem ”Cały żartem i pół serio”. Jest to połączenie pomieszania z poplątaniem przy akompaniamencie gitary elektrycznej. Ukazuje trzecią stronę medalu pozornie zwykłych sytuacji, z którymi widz szybko się utożsamia. Humor nie do opisania a do doświadczenia na własnej skórze!

  Jesteście gotowi na wyjątkowy wieczór z Kabaretem Trzecia Strona Medalu? Powiadomcie wszystkich znajomych i przybywajcie bawić się razem z „Medalikami”.

  Impreza zewnętrzna

 • 4 listopada, godz. 17:00 - Galeria "12", Klub "Piwnice" CK

  Wydarzenie od:

  Wernisaż wystawy pt. "Prezentacje artystyczne” Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korytnikach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Bachórcu i Birczy, Domu Pomocy Społecznej-Lipowica i Zgromadzenia Braci Albertynów w Przemyślu oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jarosławiu

  Wstęp wolny

  4 listopada o godz. 17:00  w  Galerii „12” odbędzie się wernisaż wystawy "Prezentacje artystyczne Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korytnikach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Bachórcu i Birczy, Domu Pomocy Społecznej-Lipowica i Zgromadzenia Braci Albertynów w Przemyślu oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jarosławiu"". Prace ponad 20 osób będzie można oglądać w Galerii "12" i Holu CK do 19 listopada.

  W Klubie "Piwnice" gościnnie wystąpi kwartet gitarowy z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 6 listopada, godz. 17:00 – Klub „Piwnice” CK

  Wydarzenie od:

  Artystyczne Debiuty Młodych - Marcin Fiń z Przemyśla – wernisaż wystawy fotografii

  Wstęp wolny

   

   

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 12 listopada, godz. 17:00 - Galeria „Stara Kręgielnia”

  Wydarzenie od:

  Otwarcie wystawy "Obrazy Strukturalne" Elżbiety Pióreckiej

  Wstęp wolny

  Artystka urodziła się w Jaśle, obecnie mieszka w Przemyślu. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w pracowni Tkaniny Eksperymentalnej. Jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego "Wiklina".
  W swojej twórczości zajmuje się tkaniną, rysunkiem, malarstwem, przestrzenną formą wiklinową. Na swoim koncie ma kilka wystaw indywidualnych m.in.: w Uniejowie - Galeria DPT (2015), w Międzyrzecu Podlaskim - Galeria ES (2012), w Preszov na Słowacji - Galeria Atrium (2010). W latach 1994-2001 brała udział w Salonach Sztuki we Francji. W 1998 otrzymała Premier Prix ( I Nagroda) na Salonie Chambourcy (Francja). Od 2002 roku uczestniczy w plenerach wikliniarskich i w wielu wystawach zbiorowych obejmujących dziedziny twórczości takie jak rysunek, tkanina, m.in.: w 2013 prezentowała swoją pracę na 10. Ogólnopolskiej Wystawie Miniatury Tkackiej w Łodzi oraz w Galerii DAP Okręg Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków "Sztuka Włókna 2013", w  2014 r. w XII Międzynarodowym Plenerze Artystycznym „Wiklina w arboretum” w Bolestraszycach zaprezentowała obiekt wiklinowy, zaś na VI Festiwalu Ogrodowym w Bolestraszycach instalację „Domek z ogródkiem”.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 18 listopada, godz. 10:00 – sala widowiskowa i Klub „Piwnice” CK

  Wydarzenie od:

  Podkarpacki Konkurs LITERATURA I DZIECI  p.h. „Podróże małe i duże”–  eliminacje rejonowe

  Wstęp wolny

  Przedmiotem konkursu jest twórczość znaczących i wybitnych autorów, którzy w swoich utworach poruszają tematykę związaną z podróżowaniem po świecie (realnym i tym w wyobraźni), wiedzą o krajach bliskich i dalekich oraz życiu ich mieszkańców.
  Eliminacje finałowe Konkursu „Literatura i dzieci” odbędą się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie 3 i 4 grudnia 2015 r. Uroczysta Gala Laureatów połączona z wernisażem wystawy prac plastycznych odbędzie się 10 grudnia 2015 r.

  Organizator eliminacji rejonowych: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 21 listopada – sala widowiskowa i Klub „Piwnice” CK

  Wydarzenie od:

  18. Ogólnopolski Turniej Satyry im. Ignacego Krasickiego „O ZŁOTĄ SZPILĘ”

  Wstęp wolny

  godz. 12:00 – prezentacje konkursowe
  godz. 17:00 - finał

  Konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i dorosłych przeprowadzony będzie w formie czterech turniejów: recytatorskiego, piosenki satyrycznej,  plastycznego i literackiego.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 21 listopada, godz. 18.00 - sala widowiskowa

  Wydarzenie od:

  Koncert Wiedeński. Największe przeboje Johanna Straussa. Najpiękniejsze arie i duety z operetek wiedeńskich w wykonaniu polskich solistów operowych.

  Bilety: 50 zł w Kasie CK

  W wykonaniu  artystów: Katarzyny Staroń - sopran, Jędrzeja Tomczyka - tenor, Andrzeja Tulik - skrzypce, Klaudyny Wąsiewicz - fortepian usłyszymy najpiękniejsze  arie i duety ze znanych oper i operetek. Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Księżniczka Czardasza" oraz "Wiedeńska krew". Publiczność usłyszy m.in.: Walc "Nad Pięknym Modrym Dunajem", Arię Barinkaya "Wielka sława to żart" czy duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa".

  Organizator: impreza zewnętrzna

 • 23 listopada, godz. 17.00 - sala widowiskowa CK

  Wydarzenie od:

  Scena Amatora: "Świetoszek" wg Moliera w wykonaniu Teatru Prima Aprilis ze Strzyżowa

  Bilety: 7 zł w Kasie CK

  23 listopada w ramach cyklu SCENA AMATORA zapraszamy na spektakl "Świętoszek" według Moliera w wykonaniu aktorów strzyżowskiego Teatru Prima Aprilis. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 17.00 w sali widowiskowej CK.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 26 listopada, godz.17:00 – Klub „Piwnice” CK

  Wydarzenie od:

  Wieczór autorski z cyklu „Przystanek Poezja” – Wieczór autorski Władysława Pytlaka

  Wstęp wolny

  Władysław Pytlak (po lewej) z Dyrektorem CK

  Emerytowany nauczyciel języka polskiego z Wesołej k/Dynowa od lat interesuje się poezją; szczególnie bliska jest mu twórczość Józefa Czechowicza. Pisze wiersze o tematyce patriotycznej i religijnej. Ukazuje w nich między innymi zmagającego się z losem i światem człowieka. 

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 27 listopada, godz.16:00 – Klub „Piwnice” CK

  Wydarzenie od:

  Wykład naukowy poświęconemu Jerzemu Grotowskiemu - "Jerzy Grotowski. Z Przemyśla w świat"

  Wstęp wolny

  Portret Jerzego Grotowskiego (źródło Wikipedia.pl)

  Z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce zapraszamy do udziału w wyjątkowym wykładzie poświęconemu Jerzemu Grotowskiemu -  "Jerzy Grotowski. Z Przemyśla w świat". 27 listopada 2015 r. w Klubie "Piwnice" o godz.16.00. wygłosi go  Sylwia Fiałkiewicz, pracownik naukowy Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, redaktor wortalu grotowski.net oraz internetowego czasopisma teatralnego "Performer". Wykład ilustrowany będzie fragmentami filmowymi. Wstęp wolny.

  Jerzy Grotowski  to polski reżyser teatralny, teoretyk teatru, pedagog oraz twórca metody aktorskiej,  urodzony w 1933 roku w Rzeszowie, absolwent wydziału aktorskiego krakowskiej PWST i reżyserii w moskiewskim Państwowym Instytucie Sztuki Teatralnej. Jeden z największych reformatorów teatru XX wieku. Twórca słynnego Teatru Laboratorium.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 27 listopada, godz.18:00 – Klub „Piwnice” CK

  Wydarzenie od:

  Wieczór z gitarą - koncert kwartetu gitarowego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia w Przemyślu

  Wstęp wolny

  Kwartet wystąpi w składzie: Anna Szamli, Paweł Czechowski, Rafał Siedlecki, Marcin Furmański. Opiekunem jest Anatol Szamli.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 10 grudnia, godz. 17:00 - Galeria "Stara Kręgielnia"

  Wydarzenie od:

  Otwarcie wystawy prac Reny Woty pt. "Twisted memory"

  Wstęp wolny

  Malarka urodziła się w Przemyślu, gdzie mieszka. Freelancer, członkini Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików i European Artists e.V. w Niemczech. Od 1998 roku zajmuje się malarstwem, grafiką, unikatową tkaniną, tworzy obiekty, instalacje, akcje i działania w przestrzeni otwartej. Laureatka Grand Prix: 6th International Artistic Linen Cloth Biennial (Krosno, 2010); Międzynarodowego Triennale Malarstwa Regionu Karpat - Srebrny Czworokąt 2009 (Przemyśl); Dorocznej Nagrody Artystycznej im. Mariana Strońskiego (Przemyśl, 2009). Stypendystka Prezydenta Miasta Przemyśla (2007).

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • Biesiada TeatralnaOgólnopolski Festiwal Kapel Folkloru MiejskiegoKarpackie Biennale Grafiki Dzieci i MłodzieżyJazz bez

 • Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Copyright © 2021 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone