• Slider 634
  • Slider 647

Aniela Mrówka – mistrzyni unikalnego śpiewu i kontynuator obrzędów ludowych "Pogranicza Nadsańskiego"

Miło nam poinformować, że Centrum Kulturalne w Przemyślu otrzymało dofinansowanie ze środków MKiDN na realizację projektu pt. Aniela Mrówka – mistrzyni unikalnego śpiewu i kontynuator obrzędów ludowych "Pogranicza Nadsańskiego"Projekt jest realizowany w ramach programu Kultura ludowa i tradycyjna – zadanie „Mistrz Tradycji”.

Zadanie ma na celu bezpośredni przekaz międzypokoleniowy wiedzy na temat kultury ludowej wsi Cewków i jej okolic grupie młodzieży. Jest to bardzo ważny element na drodze kultywowania i ochrony dziedzictwa niematerialnego "Pogranicza Nadsańskiego" charakteryzującego się odrębną gwarą, melodią, strojem, które są tam jeszcze obecne.

Mistrzem, który prowadzić będzie warsztaty jest pani Aniela Mrówka urodzona w Cewkowie, gdzie mieszka do dziś. Od przeszło 30 lat działa społecznie popularyzując kulturę ludową powiatu lubaczowskiego.

Efektem przekazu będzie nagranie materiału filmowego z wybranymi pieśniami oraz lokalnym obrzędem, zorganizowane zostaną również koncerty w Cewkowie i Przemyślu.

Aniela Mrówka, zdj. Agata Hemon

 

 

  • Biesiada TeatralnaOgólnopolski Festiwal Kapel Folkloru MiejskiegoKarpackie Biennale Grafiki Dzieci i MłodzieżyJazz bez

  • Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Copyright © 2020 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone