9 października, godz. 13:00 - Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej w Lubaczowie

Wydarzenie od: 2016-10-09

5. Międzywojewódzki Przegląd Chórów - Pieśni Maryjne w Lubaczowie

Wstęp wolny

Konkurs skierowany do chórów działających na terenie archidiecezji przemyskiej oraz diecezji: zamojsko-lubaczowskiej i rzeszowskiej.  Jego celem jest  pokazanie bogatej tradycji chóralnej w poszczególnych miejscowościach, a także umożliwienie pasjonatom śpiewu konfrontacji i wymiany doświadczeń z  innymi chórami oraz pielęgnowanie tradycji śpiewania utworów o tematyce maryjnej. Nieprzypadkowo wybrano też miejsce przeglądu - Sanktuarium w Lubaczowie, gdzie znajduje się kopia obrazu Matki Boskiej Łaskawej z Katedry we Lwowie, przed którym król Jan Kazimierz składał swoje śluby i gdzie śpiew chóralny wyjątkowo wysławia Oblicze Najświętszej Maryi Panny Łaskawej Lwowskiej.

Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Parafia Konkatedralna w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie. Współorganizator: Starostwo Powiatowe w Lubaczowie