22 września, godz. 19:00 - Bazylika Archikatedralna w Przemyślu

Wydarzenie od: 2019-09-22

Moniuszko i Ty: Moniuszko sakralnie

Wstęp wolny

22 września w Archikatedrze w Przemyślu w wykonaniu Archidiecezjalnego Chóru "Magnificat" i 4 solistów (Katarzyna Gierla - sopran, Natalia Darkowska - alt, Jacek Ścibor - Tenor, Kamil Kaznowski - Bas) z towarzyszeniem organów (Franciszek Łamasz) pod dyrekcja ks. dr. Mieczysława Gniadego, zostanie zaprezentowana twórczość sakralna Moniuszki, w programie: Marsz Żałobny, psalm Vide humilitatem meam, Ojcze nasz, Ecce lignum Crucis, Psalm CXII Chwalcie Pana, Veni Creator, Chór nocny Aniołów Stróżów, Choeur des justes. Chór sprawiedliwych, Kiedy ranne wstają zorze, Pozdrowienie Anielskie.

Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Muzyki i Tańca

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko 2019 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.