21 lutego, godz. 15:45 - sala widowiskowa

Wydarzenie od: 2016-02-21

Z cyklu „Bolshoi Ballet Live” - retransmisja baletu w trzech aktach z prologiem “Dama Kameliowa” Teatru Bolszoj

Bilety: 45 zł normalny, 40 zł ulgowy

Historia paryskiej kurtyzany Marii Duplessis, spisana w powieści „Dama kameliowa” przez Aleksandra Dumasa syna stała się kanwą dla licznych dzieł: dramatu, opery Verdiego „La traviata”, niezliczonych filmów i baletu Johna Neumeiera – jednego z największych choreografów XX wieku. Młody arystokrata Armand zakochuje się w kurtyzanie Małgorzacie, kobieta także odnajduje w tym romansie prawdziwą miłość. Niestety wie, że jest śmiertelnie chora. Neumeier, chcąc przenieść powieść Dumasa na scenę baletową, początkowo brał pod uwagę muzykę Verdiego, zastanawiał się też nad kompozycją Henry’ego Saugueta. Ostatecznie za namową dyrygenta Gerharda Marksona wykorzystał utwory Fryderyka Chopina.

Przedstawienie trwa około 3 godzin.

Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu