17 stycznia, godz. 13:30 - kościół pw. św. Piotra i Pawła w Pawłosiowie

Wydarzenie od: 2016-01-17

XVII Regionalny Przegląd Grup Śpiewaczych "KOLĘDY I PASTORAŁKI"

Wstęp wolny

Przegląd grup śpiewaczych z terenu powiatów: jarosławskiego, lubaczowskiego, przemyskiego i przeworskiego.  Ma na celu ukazanie pięknych tradycji kolędniczych, sięgających do dawnych regionalnych tekstów kolęd, pastorałek i kantyczek, jak i prezentację kolęd świeckich. To właśnie one są pomostem pomiędzy teraźniejszością a przeszłością, ukazującym bogactwo i fenomen polskich kolęd.

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Pawłosiowie, Stowarzyszenie Folklorystyczne „Pawłosiowianie” w Pawłosiowie, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Urząd Gminy w Pawłosiowie, Parafia Rzymskokatolicka w Pawłosiowie