17 kwietnia - Urząd Miejski, Zamek Kazimierzowski w Przemyślu

Wydarzenie od: 2016-04-17

Przemyski Pola Nadziei

Wstęp wolny

17 kwietnia zapraszamy na Przemyskie Pola Nadziei, akcję której celem jest zebranie funduszy na utworzenie przemyskiego hospicjum. Pola Nadziei to idea stworzona przez Marie Curie Caneer w Wielkiej Brytanii w 1948 r. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na tworzenie i utrzymanie hospicjów, a także edukacji i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka. Żonkil, jako międzynarodowy symbol nadziei ma przypominać o ludziach chorych, cierpiących, potrzebujących naszego towarzystwa, opieki, troski.

Organizator: Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy - Stowarzyszenie Katolickie. Współorganizatorzy: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK w Przemyślu, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Fundacja w Trosce o Życie