Szanowni Państwo,
Centrum Kulturalne w Przemyślu, wspólnie z Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie i Parafią Konkatedralną w Lubaczowie po raz jedenasty organizują „PIEŚNI MARYJNE” – Regionalny Przegląd Chórów w Lubaczowie. Przegląd ten ma charakter konkursu i skierowany jest do amatorskich zespołów chóralnych działających na terenie archidiecezji przemyskiej oraz diecezji: zamojsko-lubaczowskiej, rzeszowskiej, sandomierskiej i tarnowskiej. Celem tego wydarzenia jest prezentacja osiągnięć zespołów chóralnych, wymiana doświadczeń między uczestnikami i dyrygentami, a także pielęgnowanie śpiewania utworów o tematyce maryjnej.
Przegląd odbędzie się 22 października 2023 r. w Sanktuarium NMP Łaskawej w Lubaczowie. Rozpocznie go uroczysta Msza Św. o godz. 1300, a zaraz po niej odbędą się przesłuchania konkursowe.
W tegorocznej edycji Przeglądu utworem obowiązkowym podczas prezentacji chórów będzie
 „Śliczna Gwiazdo miasta Lwowa” w opracowaniu J. Kołaczkowskiego.
Termin nadsyłania zgłoszeń mija 4 października br.

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Zapraszamy bardzo serdecznie do wzięcia udziału w Przeglądzie i prosimy także o rozpropagowanie tej informacji wśród osób zainteresowanych.