Zapraszamy do udziału w IX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej!

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 27-28 stycznia 2024 r., już po raz dziewiąty, odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej. Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Kulturalne w Przemyślu, Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel w Przemyślu oraz Klasztor OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej. Celem konkursu jest m.in. upowszechnienie
i podtrzymywanie tradycji wspólnego śpiewania oraz grania kolęd i pastorałek,
a także kultywowanie tradycji kolędniczych będących naszym dziedzictwem kulturowym.

Wydarzenie ma charakter konkursu i skierowane jest do solistów, duetów, zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych, scholi, chórów, zespołów śpiewaczych i orkiestr reprezentujących różne kategorie wiekowe. Tegoroczną zmianą jest odejście od dotychczasowego podziału uczestników na kategorie amatorów i uczących się.  Festiwal odbędzie się w dwóch etapach: I etap – w formie online, II etap – w Bazylice Mniejszej w Kalwarii Pacławskiej.

Na zgłoszenia online czekamy do 9 stycznia 2024 r!

Informacje i kontakt:

Katarzyna Medelczyk-Szkółka – specjalista ds. edukacji kulturowej CK – tel. 16 6782009, wew. 533

Małgorzata Glesman – instruktor ds. upowszechniania i promocji kultury CK– tel. 16 6782009, wew. 531

email: mfkipk@gmail.com

DOKUMENTY DO POBRANIA: