Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza serdecznie na szkolenie skierowane do Dyrektorów i Kierowników Ośrodków Kultury województwa podkarpackiego, zorganizowane w ramach debaty dla kadry kierowniczej ośrodków kultury pn. „Kontrola zarządcza w instytucji kultury. Jak przykry obowiązek zamienić w użyteczne narzędzie?”.

Szkolenie odbędzie się 27 listopada 2023 roku (tj. poniedziałek) w godz. od 10.00 do 15.00 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

Zależy nam, aby podczas szkolenia przybliżyć Państwu mechanizm kontroli zarządczej w instytucjach kultury, a w szczególności:
1. Podstawy wdrażania kontroli zarządczej w instytucji kultury.
2. Dokumenty tworzące system kontroli zarządczej i realne wykorzystanie zebranych w nich danych w działalność instytucji kultury.
3. Dialog i współdziałanie w instytucji kultury w aspekcie kontroli zarządczej.
4. Monitorowanie i ocena kontroli zarządczej w instytucji kultury.

Warunkiem udziału w szkoleniu jest przesłanie karty zgłoszenia drogą e-mailową bądź potwierdzenie telefoniczne udziału do dnia 17 listopada br. na nr tel. 16 678 20 09 wew. 534 lub tel. kom. 799 255 649, lub e-mail: a.hemon@ck.przemysl.pl oraz wpłacenie akredytacji (po potwierdzeniu udziału w szkoleniu) w wysokości 100 złotych (sto złotych) od osoby na Konto Bankowe: PKO Bank Polski  SA  61 1020 4274 0000 1902 0083 7856 z dopiskiem „Szkolenie Kontrola zarządcza” do dnia 23 listopada br.

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma wydany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu certyfikat.

Informacji na temat szkolenia udziela - Agata Hemon, Kierownik Działu Dziedzictwa i Edukacji Kulturowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

Szkolenie poprowadzi pani dr Joanna Ojdana

Zdjęcie_J._Ojdana.jpg

Menedżerka kultury, doktor nauk humanistycznych, absolwentka historii, europeistyki, zarządzania w administracji publicznej, akademii menedżera, practitioner business coach, trenerka umiejętności społecznych, mediatorka; Zastępczyni Dyrektora w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu; wykładowczyni w Uniwersytecie Opolskim, m.in. na kierunku Zarządzanie publiczne; specjalistka ds. kontroli zarządczej w instytucjach kultury; dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie zarządzania kulturą i wspierania rozwoju kadr kultury (2017 r., 2022 r.), laureatka srebrnego Laura Umiejętności i Kompetencji w kategorii Menedżer, Lider Społeczno-Gospodarczy (2020 r.).

Od ponad 16 lat zawodowo i społecznie specjalizuje się w wielu obszarach działalności kulturalnej, w szczególności: zarządzania w kulturze, muzealnictwie, realizacji projektów dofinansowanych ze źródeł zewnętrznych związanych z polskim dziedzictwem kulturowym (w tym ochroną zabytków) i edukacją kulturową, praktycznymi aspektami kontroli zarządczej w działalności instytucji kultury, konwersją cyfrową domów kultury, współpracą pomiędzy sektorem kultury i edukacji, budowaniem kapitału społecznego wokół instytucji kultury, komunikacją i budowaniem relacji oraz wolontariatem w kulturze.

Serdecznie zapraszamy!!!

Kartę zgłoszenia można pobrać tutaj. ⇐