"Biesiada Teatralna" jest spotkaniem amatorskich zespołów teatralnych małych form - teatrów dramatycznych, kabaretów, teatrów wizji i ruchu, poezji, monodramów - z całej Polski. Wszystkie rywalizować będą o główne nagrody: "Złoty Róg Myśliwski Króla Jana" i "Złotą Misę Borowiny".

To jeden z najstarszych w kraju festiwali amatorskich zespołów teatralnych małych form (pierwsza biesiada odbyła się w 1976 r.), który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem,  a o udział w nim zabiegają najlepsze w kraju  teatry amatorskie. Dodatkowym atutem jest profesjonalne jury – znani aktorzy, reżyserzy i krytycy teatralni, którzy prowadzą warsztaty i specjalistyczne konsultacje.

Teatry  zakwalifikowane do udziału w 45. Biesiadzie Teatralnej  w  Horyńcu - Zdroju

1.Teatr KAPSLOK - Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Ursynowie

2. Teatr Jednego Aktora - Julia Eisenbardt - Jarosławski Ośrodek Kultury

3. Grupa Teatralna Dlaczego NIE RAZEM? - Dom Kultury w Lipniku, MDK Bielsko-Biała