• Slider 345
  • Slider 347
  • Slider 355
  • Slider 356
  • Slider 346
  • Slider 351
  • Slider 358
  • Slider 357
  • Slider 349
  • Slider 272
  • Slider 108

W Horyńcu-Zdroju zakończyła się 38. Biesiada Teatralna

 

PROTOKÓŁ

z posiedzenia jury 38 Biesiady Teatralnej – Horyniec -Zdrój 2017.

 

Jury Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form w składzie: Józefa Zając – przewodnicząca, Tomasz Stockinger, Łukasz Drewniak, Henryk Hryniewicki.

Po obejrzeniu w dniach 19 – 21 stycznia 2017 roku 15 spektakli konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.

W kategorii zespołów teatralnych małych form

Złoty Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 4000 zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Podkarpackiego otrzymuje Teatr Przedmieście z Rzeszowa za spektakl pod tytułem „Podróż” w reżyserii Anety Adamskiej.

Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 3000 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu trafia do Teatru Satyry Zielona Mrówa z Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie za spektakl „Niech się miota złość na cię, czyli mówcie prawdę bajki i satyry rzetelne” w reżyserii Roberta Kaczorowskiego.

Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2500 zł ufundowaną przez Wójta Gminy Horyniec – Zdrój – dla Teatru Plaster z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu za spektakl „Juwenilia, czyli jak skończyć w pięknym szaleństwie” w reżyserii Pawła Sroki.

W kategorii indywidualnych dokonań twórczych

Złotą Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2000 zł ufundowaną przez Starostę Powiatu Lubaczowskiego – otrzymuje duet Lena Witkowska, Mateusz Zadala aktorzy z Teatru Krzyk z Maszewa, występujący w spektaklu „To face”

Srebrną Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1500 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu otrzymuje Bartosz Mazurkiewicz za monodram „Koniec” wg Samuela Becketta z Teatru KOD w Dębnie.

Brązową Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1000 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu otrzymuje Paweł Drzewiecki, reżyser spektaklu „Dziób w dziób” z Tyskiego Teatru Słowa.

Nagroda specjalna „Róża Horyniecka” ufundowana przez Uzdrowisko Horyniec spółka z o.o trafia do młodych aktorów ze świdnickiego Teatru Puk-PUK: Moniki Kowalczyk, Arkadiusza Kleja, Sylwii Kośki, Pauliny Dziachan, Łucji Muchy, Anny Żurek, Macieja Piaseckiego.

Jury postanowiło przyznać dwa honorowe wyróżnienia:

Pawłowi Zieglerowi za monodram „Jarosław Ocalony” Teatru Poświeconego w Katowicach w reżyserii Jarosława Filipskiego

i Grupie Teatralnej Prima Aprilis z Krakowa za spektakl „Serenada” Sławomira Mrożka w reżyserii Piotra Wojdyło.

Jury 38 Edycji Biesiady Horynieckiej pragnie z dumą i radością podkreślić, że magia najstarszego polskiego festiwalu teatrów amatorskich wciąż działa! To miejsce inspiruje twórców wszystkich pokoleń, zachęca do prób opowiadania o naszej rzeczywistości, mierzenia się z tradycją ruchu teatrów offowych. Festiwal w Horyńcu jest unikalną w każdej skali platformą wymiany myśli o świecie i teatrze, przestrzenią zderzenia konwencji i technik aktorskich.

 

O Biesiadzie w TVP3 Rzeszów:

 

Program
XXXVIII Biesiada Teatralna
Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form
Horyniec - Zdrój 2017



Patronat:
Marszałek Województwa Podkarpackiego

Organizatorzy:
Centrum Kulturalne w Przemyślu
Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu – Zdroju

Jurorzy i konsultanci:
Łukasz Drewniak  -  krytyk teatralny, Kraków
Henryk Hryniewicki – aktor, reżyser , Rzeszów
Tomasz Stockinger - aktor teatralny i filmowy, Warszawa
prof. Józefa Zając (Ziuta Zającówna) -  aktorka, wykładowca PWST - Kraków

Konferansjer:
Paweł Sroka - Jarosław



19 stycznia 2017, godz. 14.00

Teatr KRZYK
Stowarzyszenie Teatr Krzyk w Maszewie
„TO FACE” – zespół
reżyseria:  Marek Kościółek, współpraca reżyserska: Anna Gini Euska
obsada: Lena Witkowska, Mateusz Zadala


Teatr Wojtka Kowalskiego z Częstochowy
Częstochowa
„WIECH czyli KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ” – Stefan Wiechecki
reżyseria: Wojtek Kowalski
obsada: Eugeniusz Ślusarski, Wojtek Kowalski


Tyski Teatr Słowa
Miejskie Centrum Kultury w Tychach
„Dziób w dziób” – Halina Prześluga
reżyseria: Paweł  Drzewiecki
obsada: Anna Buczkowska, Izabela Lulewicz, Marta Michalska, Agnieszka Szumańska, Alina Bachara, Piotr Józef Adamczyk, Piotr Kumor


Teatr Plaster
Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu
„Juwenilia, czyli jak skończyć w pięknym szaleństwie”- wg Stanisława Witkiewicza
reżyseria: Paweł Sroka
obsada: Weronika Makowska, Natalia Lachowska, Magdalena Mnich, Agata Kontek, Wiktoria Krzywonos, Patrycja Stec, Dorota Trysło, Julia Wygnaniec


Teatr PARK
Młodzieżowy Dom Kultury  Bielany w Warszawie
„Zaraza” – scenariusz  inspirowany  sztuką Petera Barnesa pt. „Czerwone nosy”
reżyseria:  Stanisław Dembski, Sebastian Słomiński
obsada:  Paulina Grzeszczak, Lena Hadi, Magdalena Mówińska, Magdalena Wielądek, Aleksandra Paczek, Krystyna Zawora, Antoni Korczak, Damian Matuszak, Edward Myronenko, Sebastian Słomiński


godz. 22.00
Impreza towarzysząca
Teatr NEMNO
Rzeszów
„Dupa”- scenariusz, reżyseria, scenografia, wykonanie Henryk Hryniewicki



20 stycznia 2017, godz. 14.00

Teatr TATA
Zmiennica
„Pierwsza miłość”- Samuel Beckett, tłum. Maria Ziębina
reżyseria: Damian Kierek
obsada: Damian Kierek


Grupa  Artystyczna Teatr T.C.R
Tychy
„W składzie porcelany” –  Marcin Stachoń
reżyseria:  Wojciech Klimala
obsada: Marcin Stachoń  


Teatr Resursa
Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu
„Trojanki” – Eurypides w adaptacji Jean Paula Sartre’a, tłumaczenie Jerzy Lisowski
reżyseria: Robert Stępniewski
obsada: Danuta Piątkowska-Poręba, Hanna Zembrzycka, Dorota Lewandowska, Monika Kornafel, Julita Walasik, Irmina Kołodziejczyk, Jolanta Nędzi, Joanna Tam, Joanna Pawlina, Marcin Fortuna, Wojciech Rudkowski, Dariusz Wróbel


Teatr Satyry Zielona Mrówa
Bursa Szkół Artystycznych w Lublinie
„Niech się miota złość na cię, czyli mówcie prawdę bajki i satyry rzetelne”- na podstawie satyr i bajek Ignacego Krasickiego
reżyseria:  Robert Kaczorowski
obsada:  Anna Maria Kosek, Anna Zaniewicz, Justyna Makolus, Marcelina Sak,Teresa Albińska, Adam Lipiński, Patryk Zabielski, Kuba Piwowarski, Mikołaj Zieńczuk, Piotr Ostrowski


Teatr  „PRZEDMIEŚCIE”
Ośrodek Działań Teatralnych Aneta Adamska w  Rzeszowie
„Podróż” - na podstawie powieści „Józef i jego bracia” Thomasa Manna
reżyseria:  Aneta Adamska
obsada:  Aneta Adamska, Jakub Adamski, Monika Adamiec, Paweł Sroka, Maciej Szukała


Godz.  21.30
Impreza towarzysząca
„Już nie zapomnisz mnie” - recital w wykonaniu Tomasza  Stockingera,
akompaniament - Stefan Gąsieniec


21 stycznia 2017, godz. 14.00

Teatr FIETER
Dom Kultury w Ozimku
„Wyprzedaż” – Arnold Wesker
reżyseria: Robert Konowalik
obsada: Justyna Mehl-Czubak, Agnieszka Jarocka


Teatr KOD
Dębnowski Ośrodek Kultury w Dębnie
„Koniec” –  Samuel Beckett, tłumaczenie Antoni Libera
reżyseria: Anatol Wierzchowski
obsada:  Bartosz Mazurkiewicz


Teatr PUK - PUK
Miejski Ośrodek Kultury  w  Świdniku
„Wnętrze ” – Katarzyna Marjasiewicz
reżyseria: Katarzyna Marjasiewicz
obsada: Monika Kowalczyk, Arkadiusz Klej, Sylwia Kośka, Paulina Dziachan, Łucja Mucha, Anna Żurek, Maciej Piasecki


TEATR POŚWIĘCONY
Katowice
„Jarosław Ocalony” –  Jarosław Filipski
reżyseria: Jarosław Filipski
obsada: Paweł Ziegler


Grupa Teatralna PRIMA APRILIS
Kraków
„Serenada” – Sławomir Mrożek
reżyseria:  Piotr Wojdyło
obsada: Katarzyna Cebula, Joanna Ledeman, Anna Lach, Adrian Tatrocki, Karol Krzystanek


22 stycznia 2017, godz. 16.00

Gala XXXVIII Biesiady Teatralnej
Uroczyste odczytanie werdyktu jury, wręczenie nagród, prezentacja laureatów Biesiady.

 

 

 

Relacje z Biesiady na Facebooku 

Copyright © 2015 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone