Międzynarodowy Festiwal Jazzowy "Jazz bez..." - Mikołajki Jazzowe

18. Międzynarodowy Festiwal Jazzowy "Jazz bez..." - Mikołajki Jazzowe

Termin: 06 - 09.12.2018 r.

Miejsce: klub Piwnice i sala widowiskowa Centrum Kulturalnego w Przemyślu

Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Klub Inicjatyw Artystycznych "Dzyga" we Lwowie

Festiwal jest jedną z ważniejszych imprez muzycznych w kraju, na stałe wpisał się również do międzynarodowego kalendarza imprez jazzowych. Odbywa się równolegle w Przemyślu i we Lwowie, a na program każdego koncertu składa się występ polskiego i zagranicznego zespołu oraz jam session.

Od kilku lat festiwal organizowany jest równolegle w Sanoku i Lublinie, dołączyły także  miasta na Ukrainie: Tarnopol, Sewastopol, Łuck, Iwano-Frankiwsk i Kijów.

Festiwal zyskał sobie opinię imprezy prezentującej najlepsze wzorce muzyki improwizowanej. Przyczynia się również do budowania polsko-ukraińskich kontaktów kulturalnych a także tworzenia międzynarodowych formacji muzycznych.

Tango Projekt (zdj. Dominika Osypanko)

XV Międzynarodowy Festiwal Jazzowy "Jazz bez..." - Mikołajki Jazzowe, Przemyśl 2015 r.