Koncert Pro Memoria Mieczysława Święcickiego

Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu zapraszają na koncert "Pro Memoria Mieczysława Święcickiego" w wykonaniu artystów i przyjaciół „Piwnicy pod Baranami”. Wydarzenie organizowane jest w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów, a sam koncert poświęcony jest pamięci współzałożyciela i członka kabaretu literackiego „Piwnica pod Baranami”.

"Mieczysław Święcicki- najromantyczniejszy krakowski piosenkarz, aktor, reżyser, artysta sławny, niepospolity, ostatni przedstawiciel krakowskiej cyganerii i rodzinnej bohemy. Jak romantyczny kochanek porywał wprost z desek estrady magicznych krakowskich podziemi w świat ballad, poezji i romansów. Wrażliwy i delikatny. Typ amanta, uwodziciela, człowieka wręcz żywcem przeniesionego z epoki pojedynków o kobietę, wyznań przy księżycu i obrońcy czci niewieściej. Nazywany Księciem Nastroju. Nierozerwalnie związany z Krakowem i Kabaretem "Piwnicą Pod Baranami", której Maestro pozostał wierny aż do śmierci. Chcąc go upamiętnić przyjaciele i artyści Kabaretu "Piwnica Pod Baranami" stworzyli program poświęcony Mistrzowi. W programie będzie można usłyszeć najsłynniejsze piosenki, przeplatane wspomnieniami, anegdotami" (źródło Facebook).

Wydarzenie odbędzie się 26 lipca o godzinie 18.00 się w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, a 27 lipca o godzinie 19:00 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Wstęp wolny, wejściówki do pobrania w kasie CK.