• Slider 309
 • Slider 319
 • Slider 314
 • Slider 317
 • Slider 316
 • Slider 302
 • Slider 313
 • Slider 307
 • Slider 108

Kalendarz imprez

PLIKI DO POBRANIA
 • |  Lutowy kalendarz imprez do pobrania

 • 22 lutego, godz. 16:00 - klub Piwnice

  Wydarzenie od:

  Przystanek Poezja: Wieczór autorski Zuzanny Ostafin z Lubziny

  Wstęp wolny


   

  Gościem 42. „Przystanku Poezja” będzie laureatka wielu konkursów poetyckich m.in. II miejsca w konkursie „Strofy o porach roku” w Zamościu, specjalnego wyróżnienia Burmistrza Ropczyc w konkursie „Jan Paweł II”. Jej wiersze prezentowane są na stronie internetowej Przemyskiego Klubu „Podkarpacie”. W roku 2012 wiersz „Łzy Tęsknoty” stał się tekstem do piosenki wokalistki zespołu „Wojownicy”. Jest członkiem Polskiego Związku Niewidomych.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 24 lutego, godz. 18:30 - sala widowiskowa

  Wydarzenie od:

  The Metropolitan Opera: Cyganeria

  Bilety: 40 zł (dorośli), 30 zł (młodzież, seniorzy)

   

  Uboga hafciarka poznaje równie niemajętnego poetę i wybucha płomienne uczucie. Miłość ta musi strawić i unieszczęśliwić bohaterów, bo hafciarka dodatkowo chora jest na suchoty… Romantyczna historia odmalowująca mityczne życie biednej, ale radosnej paryskiej cyganerii zamieszkującej poddasza kamienic Montmartre’u i okolic stała się pod piórem Giacomo Pucciniego najprawdziwszym wyciskaczem łez. Beztroska zabawa przymierających czasem głodem przyjaciół z poddasza: poety, malarza, muzyka i filozofa przeplata się z tragicznymi momentami, gdy mowa o śmierci, upodleniu i beznadziei towarzyszącym ubogim ludziom niemal na każdym kroku. W głównych rolach pary zakochanych Mimi i Rodolfa zobaczymy Sonyę Yonchevą i Michaela Fabiano, którzy w ubiegłym sezonie transmisji wcielali się w parę nieszczęśliwych kochanków w „Traviacie”.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 3-4 marca, godz. 17:00 - sala widowiskowa

  Wydarzenie od: Wydarzenie do:

  Reminiscencje horznieckie

  Wstęp wolny. Wejściówki do pobrania w kasie CK


   

  W dniach 3 i 4  marca o godz. 17.00 zapraszamy na Reminiscencje Horynieckie, czyli prezentacje nagrodzonych spektakli 39. Biesiady Teatralnej – Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form w Horyńcu - Zdroju.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 13 marca, godz. 19:00 - sala widowiskowa

  Wydarzenie od:

  Koncert piosenek włoskich "Ciao Ciao Bambina"

  Bilety: 40 zł (normalne), 30 zł (ulgowe - grupowe)

   

  "Ciao Ciao Bambina" to najsłynniejsze włoskie piosenki w autorskiej interpretacji musicalowego aktora z Rzymu, z towarzyszeniem zespołu muzycznego, jak również podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy.

  Impreza zewnętrzna

 • 16 marca, godz. 19:00 - sala widowiskowa

  Wydarzenie od:

  Strauss Gala

  Bilety: 50 zł

   

  Strauss Gala odbywająca się w całej Polsce, zagości 16 marca o godz. 19.00 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Publiczność usłyszy obdarzonych wspaniałymi głosami wybitnych solistów: Naire Ayvazyan  i Kamila Rocha Karolczuka. Towarzyszyć im będzie kameralny zespół straussowski, występujący na co dzień na największych scenach i estradach w Europie. Zabrzmią największe przeboje króla walca – Johanna Straussa. Będą najsłynniejsze arie z operetek: „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza”, „Baron cygański” i wiele innych. Publiczność usłyszy m.in.: walc „Nad Pięknym Modrym Dunajem”, arię Barinkaya „Wielka sława to żart”, duety wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa”, „Co się dzieje, oszaleje” czy „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo” oraz pieśni neapolitańskie.

  Impreza zewnętrzna

 • 23 marca, godz. 19:00 - sala widowiskowa

  Wydarzenie od:

  Koncert grupy STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO

  Bilety: 55 zł (Musicland, www.kupbilecik.pl)

   

  Legendarna grupa STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO wciąż przemierza koncertowe szlaki. Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki - od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Sanctus, Bieszczadzkie Anioły) po najnowsze. Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewnia niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas recitali. Uwagę słuchaczy na przeszło dwie godziny przykuć powinny: gitary 6 i 12 strunowe, dobro, kontrabas oraz niepowtarzalne brzmienie harmonijki ustnej.
  Po koncercie będzie można nabyć nowy dwupłytowy album zespołu Stare Dobre Małżeństwo „MEMORABILIA”.

  Impreza zewnętrzna

Copyright © 2015 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone