• Slider 290
 • Slider 288
 • Slider 286
 • Slider 287
 • Slider 289
 • Slider 256
 • Slider 258
 • Slider 108

Kalendarz imprez

PLIKI DO POBRANIA
 • |  Grudniowy kalendarz imprez do pobrania

 • 16 grudnia, godz. 19:00 – sala widowiskowa

  Wydarzenie od:

  Koncert muzyki Pink Floyd

  Bilety: od 50 zł do 100 zł

  Another Pink Floyd to prawdopodobnie najdłużej nieprzerwanie działający polski zespół grający muzykę legendy rocka progresywnego - Pink Floyd. Zespół, który nie tylko gra covery, ale także dba o to by koncerty w odtwarzały niepowtarzalną atmosferę koncertów Floydów.

  Impreza zewnętrzna

 • 17 grudnia, godz. 13:00 – klub Piwnice, Galeria 12

  Wydarzenie od:

  17. Ludowy Jarmark Bożonarodzeniowy

  Wstęp wolny

  Głównym celem Jarmarku jest promowanie sztuki ludowej regionu. Na kiermaszu swoje rękodzieła związane z tym świątecznym okresem wystawią twórcy z Podkarpacia. Zaproszony zespół folklorystyczny zaśpiewa kolędy i pastorałki. Podczas imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs na „Szopki domowe i akcesoria kolędnicze”, który skierowany jest do osób dorosłych oraz do młodzieży i dzieci z „mistrzem” (czyli mistrz i uczeń) oraz 11. Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Bożonarodzeniowe ozdoby świąteczne”, którego celem jest podtrzymanie tradycji wykonywania ozdób, dekoracji oraz wszelkich prac plastycznych związanych z tym okresem.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 17 grudnia, godz. 16:00 - sala widowiskowa

  Wydarzenie od:

  Z cyklu „Bolshoi Ballet Live” retransmisja baletu „DZIADEK DO ORZECHÓW” Piotra Czajkowskiego

  Bilety: 30 zł (dorośli), 25 zł (młodzież, seniorzy)

  W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia bez gwiazdkowego spektaklu "Dziadka do orzechów". Choć prapremiera dzieła odbyła się w Petersburgu w dniu Świętego Mikołaja, 6 grudnia 1892 roku, to tradycja gwiazdkowa towarzysząca temu baletowi powstała niemal pół wieku później, w Stanach Zjednoczonych. Choć dziś spektakl ten jest kierowany głównie do młodszych widzów, to nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego. Oparty na opowieści modnego wówczas fantastycznego pisarza E. T. A. Hoffmanna "Dziadek do orzechów" okazał się wspaniałym spektaklem familijnym. To jeden z najpiękniejszych baletów z fenomenalną muzyką Czajkowskiego. Polskie napisy, czas trwania 130 min.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 6 stycznia, godz. 19:00 - sala widowiskowa

  Wydarzenie od:

  National Theater: William Shakespeare WIECZÓR TRZECH KRÓLI – komedia w pięciu aktach (retransmisja)

  Bilety: 35 zł (dorośli), 30 zł (młodzież, seniorzy)

  „Wieczór Trzech Króli” to jedna z najpopularniejszych komedii Szekspira, zasadzająca się na typowym qui pro quo, a jednak znacznie mądrzejsza i głębsza, niż opierające się na tym samym zabiegu dużo późniejsze europejskie farsy. Reżyser Simon Godwin, którego realizacje „Człowieka i nadczłowieka” i „Strategii gołych kawalerów” oglądaliśmy w cyklu „National Theatre Live”, wykreował ten żywiołowy i radosny spektakl głównie dla Tamsin Greig („Drugi hotel Merigold”, „Tamara i mężczyźni”, „Pamiętnik Anny Frank”). Obok niej zgromadzono jednak równie gwiazdorską obsadę: Daniel Rigby (seriale „Flowers” i „Jericho”), Tamara Lawrence („Undercover”), Doon Mackichan („Smack Pony”) i Daniel Ezra („Zaginiony”, „Undercover”).

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 13 stycznia, godz. 10:00 - sala audiowizualna Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej

  Wydarzenie od:

  V Festiwal Kultury Rzeczpospolitej - sesja naukowa z okazji 100. rocznicy urodzin Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

  Wstęp wolny

   

  Sesja naukowa z okazji 100 rocznicy urodzin Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka z udziałem prof. Jana Żaryna, prof. Bohdana Cywińskiego, ks. prof. Józefa Wołczańskiego i ks. prof. Dominika Zamiatały.

  Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej

 • 14 stycznia, godz. 12:00 - kościół pw. św. św. Piotra i Pawła w Pawłosiowie

  Wydarzenie od:

  XIX Regionalny Przegląd Grup Śpiewaczych "KOLĘDY  I PASTORAŁKI"

  Wstęp wolny

   

  Przegląd grup śpiewaczych z terenu powiatów: jarosławskiego, lubaczowskiego, przemyskiego i przeworskiego, ukazujący bogactwo i fenomen polskich kolęd, tradycje ich śpiewania. Głównym celem przeglądu jest zachowanie i upowszechnianie dawnych regionalnych tekstów kolęd, pastorałek i kantyczek, jak i prezentacja kolęd świeckich. Przegląd rozpocznie o godz. 12.00 Msza święta, początek prezentacji konkursowych 13.30.

  Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Wójt Gminy Pawłosiów, Stowarzyszenie Folklorystyczne „Pawłosiowianie” z Pawłosiowa, Parafia Rzymskokatolicka w Pawłosiowie, Gminny Ośrodek Kultury w Pawłosiowie

 • 15 stycznia, godz. 19:00 - sala widowiskowa

  Wydarzenie od:

  Wystawa na ekranie: Canaletto i sztuka Wenecji

  Bilety: 30 zł (dorośli), 20 zł (młodzież, seniorzy)

   

  „Zaproszono cię do Pałacu Buckingham” – to zdanie zelektryzuje każdego. – tak o swojej przygodzie z filmem Canaletto i sztuka Wenecji opowiada jego reżyser Phil Grabsky. Autor wcześniej nie zwiedzał Pałacu Buckingham i Zamku Windsor, choć jest Brytyjczykiem i dzięki pracy nad filmem inspirowanym przekrojową wystawą dzieł Canaletta zgromadzonych w królewskiej galerii stwierdził, że pokazać trzeba nie tylko rysunki i obrazy mistrza, ale i same pałace. Dlatego też w tym dokumencie mieszają się wnętrza londyńskich zamków królewskich i widoki Włoch, a szczególnie Wenecji, w której żył i tworzył Giovanni Antonio Canal (wł. ‘kanał’), znanego lepiej jako Canaletto (wł. ‘kanalik’).

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

Copyright © 2015 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone